TOP 10: lankytinos vietos Bavarijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 12d.

Vienas iš labiausiai turistų mėgiamų Vokietijos regionų – tai šalies pietuose esanti Bavarijos žemė. Bavarijoje įsikūręs ne tik Vokietijos alaus sostine tituluojamas Miunchenas, bet ir gausybė didesnių ir mažesnių miestelių, viliojančių spalvinga istorija, dailiais senamiesčiais, vaizdingomis apylinkėmis bei įspūdingomis pilimis.

 

Noišvanšteino pilis

Neabejotinai viena gražiausių Vokietijoje yra Noišvanšteino pilis (Schloss Neuschwanstein), kuri buvo pastatyta 19 amžiuje Bavarijos karaliaus Liudviko II. Idiliška bokšteliais išpuošta pilis tapo Vokietijos turizmo vizitine kortele ir viena labiausiai lankomų šios šalies pilių. Pilies menes puošia mitologiniai piešiniai. Noišvanšteino pilis stovi netoli Schwangau miestelio, greta jo yra ir dar viena įspūdinga pilis – Hohenschwangau.

 

noisvansteino-pilis.jpg

 

Miunchenas

Miuncheną bene labiausiai garsina vienas didžiausių festivalių Europoje, t.y. Oktoberfest alaus festivalis, kuris Bavarijos sostinės gatves užtvindo kasmet rugsėjo-spalio mėnesiais. Tačiau ir kitu metu mieste apstu įdomios veiklos. Užsukite į barokinius Bavarijos karalių Nimfenburgo rūmus, futuristiniame pastate įsikūrusį BMW muziejų ar vieną iš didžiausių pasaulyje mokslui ir technikai skirtų muziejų Deutsches Museum. Pasivaikščiokite po Anglų sodą ar Olimpinį parką ir pasižvalgykite virš Miuncheno stogų nuo Frauenkirche bažnyčios bokšto.

 

Miuncheno lankytinos vietos

 

vokietija-miunchenas.jpg

 

Augsburgas

Trečiasis pagal dydį Bavarijos miestas Augsburgas įsikūręs dviejų upių, Vertacho ir Lecho, santakoje. Augsburgas taip pat laikomas ir trečiuoju pagal senumą Vokietijos miestu, jį lenkia tik Noisas ir Tryras. Prieš daugiau nei du tūkstančius metų dabartinio Augsburgo vietoje romėnai įkūrė karinę stovyklą, kuri palaipsniui išaugo į miestą. Augsburgo įžymybės – renesansinė rotušė, arkadomis išdabinti Fugerių namai ir pagrindinė Maksimiliano gatvė, laikoma viena gražiausių Bavarijoje.

 

augsburgas.jpg

Viurcburgas

Prie Maino upės įsikūręs Viurcburgas yra laikomas Frankonijos vyno gimtine. Miestas, nusiaubtas oro atakų metu Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, vėliau buvo kruopščiai atstatytas ir šiandien vilioja istorinių įžymybių gausa. Bene žymiausia jų – tai Residenz rūmai, didžiulis 18 a. statytas rezidencinis kunigaikščių kompleksas, kadaise priklausęs Šionbornų giminei. Miesto panoramoje dominuoja Šv.Kiliano katedros bokštai, iškilę 12 amžiuje. Kiti žymūs pastatai – tai Marienbergo tvirtovė, kurioje įsikūręs miesto istorijos muziejus, Viurcburgo rotušė, garsi dailiu fasadu, Noimiunsterio bažnyčia, kurią puošia barokinis kupolas.

 

viurcburgas.jpg

 

Bambergas

Dar vienas nuostabus Bavarijos regiono senamiestis yra Bamberge, mieste, kuris garsėja dar ir alumi. Bambergo įžymybės, kurias būtina pamatyti – tai 13 amžiuje iškilusi ankstyvosios gotikos stiliaus katedra, Senoji rotušė, Mažosios Venecijos kvartalas su simpatiškais žvejų nameliais. Bamberge apstu ir istorinių rūmų – netoli Katedros aplankykite Senąjį dvarą, buvusią vyskupų rezidenciją, kurioje įsikūręs Istorijos muziejus, ant Regnico upės kranto nutūpusius barokinius Konkordijos vandens rūmus ar Zehofo pilį.

 

9bambergas.JPG

Rotenburgas prie Tauberio

Viduramžiškas Tauberio Rotenburgo (Rothenburg ob der Tauber) miestelis keri fachverkine architektūra ir raudonais dvišlaičiais stogais. 12 amžiuje įkurtą ir 15 amžiuje suklestėjusį Rotenburgą iki šiol tebejuosia senoji miesto siena su išlikusiais istoriniais vartais, tokiais kaip Kartuvių ar Medkirčių vartai. Rotenburge yra keli įdomūs muziejai – tai Viduramžių kriminalistikos muziejus ir Miesto istorijos muziejus, įsikūręs dominikonų vienuolyno patalpose.

 

1rotenburgas.JPG

Fiusenas

Netoli Austrijos sienos, 800 m aukštyje virš jūros lygio, ties Lecho upe įsikūręs Fiusenas (Füssen) dovanoja vaizdingas panoramas. Virš miesto, tarsi kiek palypėję į kalną, stūkso viduramžiais statyti vyskupų rūmai, greta jų įsitaisęs 11 amžiaus benediktinų vienuolynas, tiksliau, jo griuvėsiai. Netoli Fiuseno galima aplankyti dvi įsimintinas pilis: Noišvanšteino ir Hohenšvangau. Nuo Fiuseno iki pat Viurcburgo vingiuoja bene žymiausias Vokietijos keliautojų maršrutas – Romantiškasis kelias.

 

vokietija-fiusenas.jpg

 

Berchstesgadenas

Dailus Berchtesgadeno miestelis neatsiejamas nuo nacių, kurie šiame regione buvo įkūrę savo buveines. Netoli Berchtesgadeno buvo ir Hitleriui priklausęs namas Berghof. Berchstesgadeno regione yra ir žymusis Erelio lizdas (Adlerhorst) – taip praminta aukštai kalnuose sunkiai prieinamoje vietoje išlikusi buvusi Hitlerio rezidencija. Buvusioje vadavietėje dabar įrengtas restoranas, kviečiantis pasigėrėti puikia kalnų panorama. Netoliese esantis Königssee, arba Karališkasis ežeras, yra aukščiausiai virš jūros lygio (600 m) esantis Vokietijos ežeras.

 

9konigsee.JPG

Königssee 

 

Niurnbergas

Niurnbergas yra antras pagal dydį miestas Bavarijoje, istoriniuose šaltiniuose žinomas nuo 11 amžiaus kaip svarbus pirklių miestas. Niurnbergo senamiestyje apstu dailių istorinių pastatų, bažnyčių. Miestiečiai ir miesto svečiai mėgsta laiką leisti Šv.Lauryno aikštėje. Niurnberge įsikūręs Vokiečių nacionalinis muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs daiktai ir meno kūriniai iš vokiškai kalbančių šalių.

 

vokietija-niurnbergas.jpg

 

Lindau

Lindau – miestelis, įsikūręs ties ta vieta, kur ribojasi trys valstybės: Vokietija, Austrija ir Šveicarija. Bodeno (Konstanco) ežero saloje esantį Lindau senamiestį su ežero pakrante jungia vienintelis tiltas ir geležinkelis. Dauguma senamiesčio, kuriame gausu gotikos, renesanso ir baroko stiliaus namų, gatvių yra skirtos tik pėstiesiems. Lindau įžymybė – uosto vartai, kurių vienoje pusėje stovi švyturys, o kitą pusę saugo Bavarijos liūtas.

9lindau.jpg

Nuotr. sxc.hu, commons.wikimedia

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.