Vokietijos automobilių muziejai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 01d.

Gal ir banali frazė „auga berniukai, didėja ir jų žaisliukai“, tačiau norime jums pristatyti net keletą vietų, kur tie „paaugę berniukai“ pasijus tarsi devintam danguje. Atsakymas yra Vokietija. Ir ne vien dėl to, kad šios šalies autobanais gali nevaržomai lėkti beprotišku greičiu, bet ir dėl čia įsikūrusių automobilių muziejų.

 

BMW muziejus

Pristatinėti BMW automobilių prekės ženklo lietuviams tikrai nereikia. Futuristiniai BMW muziejaus pastatai pasitinka visus, norinčius iš arčiau susipažinti su šios pasaulinio garso įmonės veikla, istorija ir produkcija. Tai tikras rojus BMW prekės ženklo gerbėjams. BMW muziejus Bavarijos sostinėje Miunchene buvo įkurtas 1973 m. ir jame pasakojama BMW automobilių istorija.

 

2bmw-muziejus.JPG

 

Mercedes-Benz muziejus 

Mercedes-Benz muziejus palieka įspūdį dar neperžengus jo slenksčio, mat pirmiausia stabtelėti priverčia moderni pastato architektūra. Štutgarte įsikūrusiame muziejuje pristatoma 120 metų automobilio istorija, kurią reprezentuoja 1500 eksponatų, tarp kurių ir žymusis Popiežiaus automobilis.

 

2Mercedes-Benz-Museum-Stuttgart.jpg

 

VW automobilių miestas

Į rytus nuo Hanoverio esantis Volfsburgas (Wolfsburg) greičiausiai būtų tiesiog tipinis vokiškas miestas, jei ne Vokswagen Autostadt, arba automobilių miestas. Čia išblizginti lūkuriuoja įvairiausi istoriniai automobiliai – dauguma jų vienaip ar kitaip išskirtiniai ir patekę į automobilizmo istorijos puslapius. Pavyzdžiui, tarp muziejaus eksponatų galima pamatyti pirmuosius priekiniais ratais varomus automobilius, tarpukario sportinius automobilius ir daugybę kitų prabangių ir ne tik automobilių.

 

Porsche muziejus

Porsche muziejus pirmiausia stebina savo išraiška. Futuristinė architektūra sukuria įspūdį, tarsi pastato viduje viskas plūduriuotų. Šioje išskirtinėje aplinkoje galima išvysti 80 transporto priemonių ir apie 200 mažesnių eksponatų. Porsche muziejus įsikūręs Štutgarte.

 

2Stuttgart-Porsche-Museum.JPG

 

museum mobile

Bavarijos mieste Ingolstadt 2000 m. įkurtas Audi koncerno museum mobile. Šis automobilių muziejus, įsikūręs 22 m aukščio stikliniame apskritos formos pastate, yra skirtas Audi istorijai.

 

August Horch muziejus

Zwickau mieste prieš dešimtmetį įkurtas automobilių muziejus, skirtas Horch ir Audi automobilių istorijai iki Antrojo pasaulinio karo. Čia taip pat supažindinama su Trabant automobilių istorija Šaltojo karo metu. Muziejus įsikūręs pastate, kuriame Augustas Horch 1910 m. įkūrė Audi automobilių gamyklą.

 

2August-Horch-Museum.JPG

 

Prototipų muziejus

Istoriniame Hamburgo uosto sandėlių rajone, Speicherstadt, įsikūręs Prototipų muziejus, skirtas vokiškų sportinių automobilių istorijai.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.