Kelioniumanija.lt

Garmisch – Partenkirchen kurortas yra žinomiausias ir didžiausias slidinėjimo kurortas Vokietijoje. Tačiau tai nėra vien tik žiemos kurortas, nes ir vasarą šiame Bavarijos Alpėse, netoli Austrijos sienos įsitaisiusiame miestelyje apstu poilsio gamtoje gerbėjų, čia įrengtos žygeivių trasos.

Kurortas įsikūręs netoli aukščiausios Vokietijos viršukalnės Zugspitze (2962 m virš jūros lygio).

1936 m. čia vyko žiemos olimpinės žaidynės. Čia išlikusi ir istorinė bobslėjaus trasa, o taip pat olimpinis tramplinas. Iki šių olimpinių žaidynių Garmišas ir Partenkirchenas buvo du atskiri miesteliai, kurie buvo sujungti A.Hitlerio paliepimu specialiai olimpinėms žaidynėms. 

Garmišas garsus ir tuo, jog čia net keturis dešimtmečius gyveno garsus kompozitorius Ričardas Štrausas, kuris gimė Miunchene.

 

Slidinėjimas Garmiše:

Garmišo slidinėjimo trasos išsidėstę trijuose kalnuose, iš viso 700-2050 m aukštyje yra įrengta apie 40 km ilgio trasų, iš jų apie 12 km yra lengvos trasos. Kurorte veikia 18 keltuvų. Slidinėjimo sezonas paprastai prasideda gruodžio viduryje ir trunka iki balandžio vidurio.

 

Lankytinos vietos:

 

Partnacho tarpeklis

Partnachklamm – tai įspūdingas Garmiše esantis tarpeklis, kurį suformavo kalnų upė. Čia įrengti lankytojams skirti takeliai, leidžiantys pasigrožėti tarpekliu, o nuo geležinio tilto, pakibusio 70 m aukštyje vaizdas tiesiog nepakartojamas. Įėjimas į tarpeklį kainuoja apie 3 EUR.

 

Cūgšpicė

Cūgšpicė (Zugspitze) – tai aukščiausias Vokietijos kalnas Alpėse. Nuo 2 962 m Cūgšpicės kalno atsiveria panorama į Alpių viršūnes. Į šį kalną galima užkilti keltuvu.

 

Visos lankytinos vietos