Kelioniumanija.lt

Muziejų sala – tai unikali Berlyno vieta, kurioje susitelkę net keletas pasaulinio garso muziejų. 

Šprė upės intakų juosiamoje saloje gimė Berlyno miestas – XIII a. čia įsikūrė pirmosios gyvenvietės, kurios vėliau išsiplėtojo į miestą, šiandien turintį pusketvirto milijono gyventojų.

Šioje saloje dabar stovi Berlyno katedra, o greta įsikūrę net keletas muziejų (iš viso Berlyne jų per 140!). Dėl to ši vieta pavadinta Muziejų sala.

Muziejų saloje įsikūrę 5 muziejai Pergamo, Senasis, Naujasis, Bode muziejai ir Senoji nacionalinė galerija, kurie kartu yra įtraukti į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

  • Pergamo muziejuje eksponuojami radiniai ir ištisi architektūros fragmentai iš antikos laikų Graikijos, Romos, islamo kraštų. Vis tik, didžiausia šio muziejaus įžymybė – tai Pergamo altorius, kuris buvo aptiktas senovės graikų Pergamo miesto šventyklų komplekse. Pergamas yra dabartinėje Turkijos teritorijoje.
  • Senasis muziejus (Altes Museum) veikia nuo 1830 m. ir jame sukaupta įspūdinga Antikos kolekcija: graikų ir romėnų skulptūros, architektūros fragmentai, sarkofagai ir pan. 
  • Naujasis muziejuje (Neues Museum) eksponuojamos senovės Egipto ir Priešistorės radinių kolekcijos. Bene žymiausias šio muziejaus eksponatas – moters grožio simboliu tapęs Nefertitės biustas.
  • Bode muziejuje saugomos Bizantijos meno (3-15 a.) ir numizmatikos kolekcijos. Taip pat čia eksponuojama įspūdinga skulptūrų kolekcija. 
  • Senojoje nacionalinėje galerijoje eksponuojami klasicizmo, romantizmo, impresionizmo, ankstyvojo modernizmo meno kūriniai.