555bool(false)  Berlyno Muziejų sala Vokietijoje | Greitai.lt
Kelioniumanija.lt

Muziejų sala – tai unikali Berlyno vieta, kurioje susitelkę net keletas pasaulinio garso muziejų. 

Šprė upės intakų juosiamoje saloje gimė Berlyno miestas – XIII a. čia įsikūrė pirmosios gyvenvietės, kurios vėliau išsiplėtojo į miestą, šiandien turintį pusketvirto milijono gyventojų.

Šioje saloje dabar stovi Berlyno katedra, o greta įsikūrę net keletas muziejų (iš viso Berlyne jų per 140!). Dėl to ši vieta pavadinta Muziejų sala.

Muziejų saloje įsikūrę 5 muziejai Pergamo, Senasis, Naujasis, Bode muziejai ir Senoji nacionalinė galerija, kurie kartu yra įtraukti į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

  • Pergamo muziejuje eksponuojami radiniai ir ištisi architektūros fragmentai iš antikos laikų Graikijos, Romos, islamo kraštų. Vis tik, didžiausia šio muziejaus įžymybė – tai Pergamo altorius, kuris buvo aptiktas senovės graikų Pergamo miesto šventyklų komplekse. Pergamas yra dabartinėje Turkijos teritorijoje.
  • Senasis muziejus (Altes Museum) veikia nuo 1830 m. ir jame sukaupta įspūdinga Antikos kolekcija: graikų ir romėnų skulptūros, architektūros fragmentai, sarkofagai ir pan. 
  • Naujasis muziejuje (Neues Museum) eksponuojamos senovės Egipto ir Priešistorės radinių kolekcijos. Bene žymiausias šio muziejaus eksponatas – moters grožio simboliu tapęs Nefertitės biustas.
  • Bode muziejuje saugomos Bizantijos meno (3-15 a.) ir numizmatikos kolekcijos. Taip pat čia eksponuojama įspūdinga skulptūrų kolekcija. 
  • Senojoje nacionalinėje galerijoje eksponuojami klasicizmo, romantizmo, impresionizmo, ankstyvojo modernizmo meno kūriniai. SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.