Kelioniumanija.lt

Cūgšpicė (vok. Zugspitze) – tai aukščiausias Vokietijos kalnas Alpėse. Nuo 2 962 m Cūgšpicės kalno atsiveria panorama į Alpių viršūnes, esančias keturiose skirtingose šalyse.

Prie Cūgšpicės verta keliauti gamtos mylėtojams, mėgstantiems aktyvų poilsį tiek vasarą, tiek žiemos metu, mat išvystyta vietovės infrastruktūra siūlo galybę pramogų.

Čia galima pakilti keltuvais į Cūgšpicės viršūnę, nuo kurios matyti net 250 km siekiančios tolumos. Vietovė siūlo puikias galimybes leistis į žygius, o šaltuoju metų laiku mėgautis žiemos pramogomis. Cūgšpicėje taip pat veikia kelių šimtų kv. m salė, iš kurios atsiveria fantastiška panorama. Salėje dažnai organizuojamos šiuolaikinio meno parodos. Siūloma aplankyti ir istorinę Cūgšpicės parodą, o pasistiprinti galima užsukus į vieną iš kelių Cūgšpicėje esančių restoranų, vaišinančių tradiciniais ir kitokiais patiekalais. 

Patekti prie kalno nesunku, tereikia iš netoliese esančio miestelio Garmišo Partenkircheno važiuoti į traukiniu iki kalno papėdėje esančio ežero Eibsee. Nuo ežero 12 km trasa keltuvai jus užkels į Cūgšpicės viršūnę. Įėjimo bilietų kainos pritaikytos įvairioms grupėms ir pavieniams asmenims, tačiau paploninti piniginę reikia pasiruošti dar kalno papėdėje, mat bilietų kainos prasideda nuo 30 eurų vienam suaugusiam žmogui.