Kelioniumanija.lt

Kalnų apsuptyje, apačioje tyvuliuojant Alpių ežerui, o kaimynystėje stovint pasakų pilimi pramintai Noišvanšteino piliai, stūkso Hohenšvangau pilis (vok. Schloss Hohenschwangau).

Iki XVI a. Hohenšvangau pilis tarnavo Švangau miestelio riteriui. Apgriauta daugelio karų, pakeitusi ne vieną šeimininką galiausiai Hohenšvangau perėjo į Bavarijos karaliaus Maksimiliano II, ekscentriškiausio Bavarijos karaliaus Liudviko II tėvo, rankas.

Maksimilianas II atkūrė buvusį gotikinį pilies fasadą ir padarė pilį gyvenamą. Joje savo vaikystę praleido Noišvanšteino statytojas Liudvikas II, vėliau ji jam tarnavo kaip vasaros rezidencija.

Apsilankyti pilies viduje galima tik dalyvaujant ekskursijoje, kurios vyksta vokiečių ir anglų kalbomis. Suaugusiems įėjimo bilietas kainuoja 12 eurų. Sumokėję 23 eurus turėsite galimybę aplankyti ir šalimais esančią Noišvanšteino pilį.

Tiek į Noišvanšteiną, tiek į Hohenšvangau pilį galima kopti pėsčiomis arba važiuoti karieta. Išvykimai vykdomi reguliariai nuo Informacijos ir bilietų centro. Mokestis svyruoja nuo 2 iki 4,5 eurų, priklausomai nuo kelio ilgio. Už pakilimą karieta mokama vietoje.