Kelioniumanija.lt

Smaragdinis Königssee ežeras pietinėje Bavarijos dalyje laikomas Berchtesgadeno nacionalinio parko širdimi. Išvertus telkinio pavadinimą jis reiškia „Karalių ežeras“. Pavadinimo kilmė tampa aiški vos apsilankius šioje vietovėje. Šalia Berchtesgadeno miestelio tyvuliuojantis ir aukštus Alpių masyvus skalaujantis Königssee užburia savo didybe, tarytum ežeras tikrai būtų karališkas.

190 m gylio ir apie 8 km ilgio ežerą juosia galingi Alpių masyvai, iš kurių garsiausias yra Watsmannas, besistiebiantis į aukštį net 1800 m. Alpių juosiamą smaragdo spalvos Königssee ežerą apgaubusi spengianti tyla ir ramybė. Triukšmą čia kelia tik praplaukiantys laivai ir net kelis kartus atsikartojantis aidas. Norint išsaugoti gamtos sukurtą grožį 1978 m. šioje vietoje buvo įkurtas Berchtesgadeno nacionalinis parkas.

Šiandieną Königssee laikomas švariausiu ežeru visoje Vokietijoje. Daugiau nei prieš šimtmetį čia įkurtas motorinis laivynas iki šių dienų laivams plukdyti naudoja tik elektrą.

Puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra siūlo nemažai galimybių pasimėgauti nacionalinio parko grožiu. Viena tokių yra 2 val. trukmės kelionė laivu apiplaukiant visą ežerą. Įlaipinimas į laivą vydomas miestelio Schönau am Königsse prieplaukoje. Išsilaipinus paskutinėje stotelėje galima rasti informacinių stendų, su nurodytais maršrutais ir jų ilgiais. Norintieji aktyviau leisti laiką gali rinktis žygius, kopimą į kalnų į viršūnes ar aplankyti vietinius lankytinus objektus, kaip antai Šv. Baltramiejaus bažnytėlę.

 

Schönau am Königsse nuo Austrijos miesto Zalcburgo nutolęs į pietus už 30 km, o Berchtesgadenas, garsėjantis buvusia Hitlerio būstine, vadinamuoju Erelio lizdu, yra vos už 5 km. 

Kelionių idėjos