Kelioniumanija.lt

Linderhofo rūmai (vok. Schloss Linderhof) – tai vienas iš įspūdingųjų Bavarijos karaliaus Liudviko II projektų. Įspūdingas todėl, kad kiekvienomis naujomis statybomis jaunasis karalaitis norėjo pasiekti maksimalų rezultatą. Liudviko II ambicingumas nenuėjo veltui, mat dienos šviesą išvydo turistus iš viso pasaulio traukiantys prašmatnūs Linderhofo rūmai.

Rūmai, esantys netoli Ettal gyvenvietės pietinėje Bavarijos dalyje, buvo statomi 1870-1886 metais. Tai vieninteliai rūmai, kurių statybos buvo visiškai baigtos dar pačiam inicijatoriui esant gyvam. Linderhofo rūmai yra mažiausia iš Liudviko II statytų rezidencijų, todėl apžiūrėti ją visą nėra sunku.

Vis dėlto rekomenduojama dalyvauti organzuojamoje ekskursijoje. Tarp lankytinų objektų dėmesio vertas yra ir aplink rūmus esantis sodas, savo prašmatnumu antrinantis prabangiems rūmams. Sodas laikomas vienu iš geriausiu mišraus stiliaus pavyzdžių. Jame akį džiugina harmoningai išdėstyti baseinai, fontanai, kriokliai, žaliuojantys medžiai bei žydinčios gėlės. Linderhofo rūmai lankytojus priima kasdieną.