Kelioniumanija.lt

125 m Lorelei uola (vok. Loreley) priklauso 65 kilometrų ilgio vidurio Reino ruožui Vokietijoje, esančiam UNESCO pasaulio paveldu, ir yra viena lankomiausių vietų Reino regione.

Dėl mistinio gamtos grožio ir su juo susijusių paslaptingų istorijų, gaubiančių šią vietą, Lorelei uola jau nuo seno traukia viso pasaulio smalsuosius.

Reino upės regionas laikomas vienu gražiausiu visoje šalyje. Norėdami tuo įsitikinti turistai plūsta prie Lorelei uolos, į kurią užkopus atsiveria kvapą gniaužianti panorama į Reiną bei netoliese esantį miestelį Sankt Goarshauzeną.

Reino srovė šioje vietoje itin stipri, todėl nenuostabu, kad nuo senų laikų šis upės ruožas keliautojams laivu buvo itin pavojingas. Ne vienas laivas neatsilaikęs upės jėgai dužo į šalia stūksančią uolą. Taip kilo legenda apie aukštai ant olos sėdinčią sireną Lorelei, kuri savo giesmėmis vilioja keliautojus, tokiu būdu atitraukdama jų dėmesį nuo laivo valdymo ir pasmerkdama pražūčiai. Šiai legendai atminti Lorelei mergelei pastatyti net du paminklai. Istorija nesunku patikėti, mat praplaukiant pro uolą dėl esančio milžiniško aido ir galingos Reino srovės per odą kone ima bėgioti šiurpuliukai.

Lorelei uola išgarsino ne vieną menininką, kurie susižavėję šia vietą nesusilaikė savo įspūdžių neperteikę popieriuje. Lorelei uola aprašyta garsaus romantizmo atstovo Klemenso von Brentano romane. Tačiau labiausiai ši įspūdinga uola pasitarnavo poetui Heinrichui Heinei, kuris įkvėptas legendos apie Lorelei uolą sukūrė eilėraštį, išgarsinusį jį visame pasaulyje.

Pasiekti Lorelei uolą galima automobiliu važiuojant keliu nuo netoliese esančio miestelio Sankt Goarshauzeno. Netoli uolos automobilį galima palikti nemokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nuo šios aikštelės kalno papėdėje toliau reikia kilti laiptais, vedančiais iki pat uolos viršūnės. Pakeliui atsiveria ne ką mažiau gražesni vaizdai nei nuo kalno viršaus.

Lorelei uola yra nutolusi apie 40 km į pietus nuo Koblenco