Kelioniumanija.lt

Vokietijoje ties Elbės upe įsikūręs Magdeburgas garsus ne tik kaip vienas svarbiausių miestų viduramžių Europoje, vienas iš Hanzos sąjungos centrų. Iš šio miesto kilo Magdeburgo teisė – viduramžių miestų teisės sistema, kuri buvo išplitusi daugelyje tuometinės Europos šalių. Tačiau šiandien gana industrinį miestą bene labiausiai garsina neįprastas statinys – vandens tiltas, nutiestas virš Elbės upės.

Magdeburgo vandens tiltas jungia du kanalus – Elbe-Hafelio ir Mittellandkanal. Šis inžinerinis stebuklas, kurio ilgis sudaro beveik 1 km, o plotis yra 34 metrai, yra laikomas ilgiausiu laivybiniu akveduku pasaulyje.

„Laivų autostrada“ pramintas tiltas buvo atidarytas 2003 metais, o jo statybos truko šešerius metus. Iki tilto atidarymo, laivai, norintys patekti iš Elbe-Hafelio į Mittelland kanalą (arba atvirkščiai) turėjo daryti 12 km lankstą ir įveikti du šliuzus.

Magdeburgo tiltu gali plaukti ir palyginti dideli laivai, nes vandens gylis ant tilto siekia 4,25 m. Tilto statybai buvo sunaudota 24 tūkst. tonų plieno ir 68 tūkst. kubinių metrų betono.