Kelioniumanija.lt

Viena svarbiausių aiškčių Miunchene – tai Marienplatz aikštė, kurioje viduramžiais šurmuliuodavo grūdų ir druskos turgus.

Aikštę supa įspūdingi pastatai, tokie kaip neogotikinio stiliaus Senoji Rotušė (Altes Rathaus), kuri buvo atstatyta po Antrojo pasaulinio karo. Šiuo metu čia įsikūręs Senovinių žaislų muziejus

Marienplatz aikštėje taip pat išvysite ir Naująją Rotušę (Neues Rathaus), kurios neogotikinis fasadas yra gausiai dekoruotas. Fasadą puošia istornes asmenybes, mitologinius personažus vaizduojantys bareljefai. Virš šio rotušės pastato kyla laikrodžio bokštas. Laikrodžio mechaninės figūrėlės kelis kartus per dieną sutraukia norinčiuosius pasižiūrėti nedidelį spektaklį. 

Marienplatz aikštės centre iškilusi Marijos kolona. Nuo Marienplatz iki Karlsplatz driekiasi Kaufingerstrasse gatvė, nuolatos šurmuliuojanti ir kupina žmonių. Tai – viena seniausių Miuncheno gatvių ir bene svarbiausia mieste – čia įsikūrę gausybė parduotuvių, kuriose parduodamos žymiausių pasaulyje prekinių ženklų prekės.