Kelioniumanija.lt

Speicherstadt – tai istorinis Hamburgo sandėlių rajonas, įkurtas 19 a. pabaigoje. Šis sandėlių kompleksas yra laikomas didžiausiu pasaulyje. Nuo užpraeito šimtmečio čia buvo sandėliuojamos gėrybės iš įvairiausių pasaulio kraštų, pavyzdžiui, prieskoniai, kava, kakava ir kt.

Daugiau nei 100 metų senumo sandėliai dabar jau retai naudojami savo pirminei paskirčiai, nemažai sandėlių pritaikyta kitiems tikslams – juose įsikūrę muziejai ar kitos laisvalaikio praleidimo vietos. 

Vis tik, dalis sandėlių tebenaudojama iki šių dienų. Speicherstadt sandėliuose tebevyksta prekyba rytietiškomis prekėmis, kilimais.

Speicherstadt apžiūrėti galima keliaujant pėsčiomis, tačiau taip pat populiaru plaukti ekskursijų laivais, kurie kursuoje sandėlių rajoną išraižiusiais kanalais.  

Lankytinos vietos:

 

Prieskonių muziejus

Prieskonių muziejų rasti nėra sudėtinga. Jau einant gatve pasitinka stiprokas sumišusių prieskonių kvapas, vedantis į istoriniuose sandėliuose įsikūrusį muziejų. Tai nedidelis privatus muziejus, supažindinantis su prieskonių istorija ir prekyba prieskoniais Hamburgo uoste. Įėjimas – apie 4 EUR (2014 m.)

 

Hamburgo miniatiūrų muziejus

Miniatiūrų muziejus, arba Miniatur Wunderland – tai didžiausias pasaulyje miniatiūrinis traukinių tinklas, kuriame kursuoja apie 1000 miniatiūrinių traukinių. Čia stebina ne tik pro miestus, erdvius slėnius ir kalnų tuneliais pūškuojantys traukiniai, bet ir didžiulis oro uostas su kylančiais ir besileižiančiais lėktuvais. Įėjimas – apie 12 EUR. Daugiau apie miniatiūrų muziejų

 

Speicherstadt muziejus

Šiame muziejuje eksponuojami su istoriniu Hamburgo sandėlių rajonu susiję eksponatai, supažindinantys su šio rajono statyba 19 amžiaus pabaigoje ir krovinių sandėliavimo ypatumais. Nedidelis muziejus įsikūręs buvusiame sandėlyje, tad ekspozicija yra išties labai autentiškoje aplinkoje. Įėjimas – apie 6 EUR.

 

Tarptautinis jūreivystės muziejus

Šiame muziejuje pasakojama 3000 metų jūreivystės istorija. Muziejus įsikūręs istoriniame buvusiame uosto sandėlyje. Įėjimas kainuoja apie 12,5 EUR

 

Hamburg Dungeon 

Tai 1,5 val. trukmės kelionė laiku per 600 Hamburgo istorijos metų. Tai šou su gyvais aktoriais, įsijautimas į šiurpą keliančias istorijas ir galimybė pažvelgti į Hamburgą kiek kitu kampu. Vaikai iki 10 metų neįleidžiami. Įėjimas kainuoja apie 24 EUR.

 

Vokietijos muitinių muziejus

Tai muziejus, supažindinantis su muitinių istorija, muitininkų darbu – nuo romėnų laikų iki šių dienų. Įėjimas kainuoja nuo 2 EUR.