Kelioniumanija.lt

Brandenburgo žemėje apie 100 km į pietryčius nuo Berlyno esantį Šprė mišką, arba Šprėvaldą (Spreewald), gamtos draustinį, kurį vokiečiai vadina savo „Venecija“.

Atrodytų, kokia gi Venecija gali būti girios glūdumoj. Tačiau šiuose pelkynų, kurie susiformavo per paskutinįjį ledynmetį, labirintuose išsibarstę nedidelės senos sodybos. Jų gyventojams vienintelis susisiekimo būdas yra vandens keliai – iš viso apie 200 kanalų, kurie vadinami fliesse. Kanalai čia nusidriekę net apie 1300 km! Gal dėlto ši vieta dar vadinama „kaimiškąja Venecija“.

Pagrindinis miestas Šprė miške (kurio teritorija užima per 480 kv.km) yra Lübbenau. Iš viso Šprė miško teritorijoje gyvena apie 50 tūkst. gyventojų. Istoriškai, šiose žemėse gyveno slavų gentys, sorbai (arba vendai), tad ir šiandien ši vietovė išlaikė vietines tradicijas, pradedant tradiciniais rūbais ir baigiant senoviniais papročiais.

Šprėvaldas yra tikras rojaus kampelis gamtos mylėtojams – čia kanalais galima plaukti specialiomis baržomis, taip pat baidarėmis, be to, įrengti ir žygeivių bei dviratininkų takai. Regione turtinga flora ir fauna.

 

Kelionių idėjos