Kelioniumanija.lt

Vokietijos Švarcvaldo regione įsikūrusio Baden Badeno trykštančių terminių vandenų gydomosios savybės buvo žinomos jau prieš du tūkstantmečius. Karingieji romėnai I amžiuje iki tol keltų gyventoje teritorijoje įkūrė stovyklą. Miestelis, tuomet vadintas Aquae vardu, buvo gerai žinomas Romoje. Iki šių dienų išlikę čia buvusios romėnų karių pirties griuvėsiai, kurie saugomi specialiai virš jų įrengtame pastate-muziejuje.

Jau 18 a. pabaigoje Baden Badenas buvo laikomas vienu prašmatniausių ir madingiausių kurortų Europoje. Čionai atvykdavo aristokratai net iš Rusijos. Beje, ir šiandien turtingi rusai yra vieni dažniausių miestelio svečių. Jiems net meniu Baden Badeno restoranuose atspausdintas rusų kalba. Palyginti nedideliame miestelyje apstu aukštos klasės viešbučių, restoranų ir prabangių parduotuvių, atitinkančių Europos „grietinėlės“ (o gal „naujųjų rusų“?) poreikius.

Schlossberg, arba „pilies kalvos“, papėdėje įsikūręs Baden Badeno senamiestis vilioja dailiomis gatvelėmis.

 

Lankytinos vietos Baden Badene:

 

Friedrichsbad 

Vienas įspūdingiausių senamiesčio pastatų – Friedrichsbad, neorenesansinio stiliaus maudynių kompleksas, įrengtas 19 a. pabaigoje. Šio romėniškų-airiškų pirčių komplekso teikiamas paslaugas galima išbandyti ir šiandien. Muziejų primenančių maudyklų šūkis skelbia, jog čia apsilankę „po 10 minučių pamiršite, kad egzistuoja laikas, o po 20 minučių pamiršite visą pasaulį“.

Caracalla pirčių kompleksas 

Nepaisant aliuzijos į vieną geriausiai išlikusių romėnų pirčių kompleksų, esančių Romos centre, Baden Badene esantis Caracalla pirčių kompleksas yra kur kas modernesnis. Čia galima išbandyti įvairias vandens procedūras, pirtis, baseinus.

Gėrimų salė 

Verta aplankyti ir miestelyje esančią autentišką Gėrimų salę (Trinkhalle), kurioje trykšta mineralinio vandens fontanai.

Kurhauzas 

Baden Badeno Kurhauze nuo 19 a. vidurio veikia kazino. Pasakojama, jog čia mėgdavęs žaisti vienas žymiausių rusų rašytojų Fiodoras Dostojevskis. Kai kas teigia, kad ir jo romanas „Lošėjas“ buvo įkvėptas būtent Baden Badeno atmosferos.

Bramso namai 

Baden Badene taipogi įsikūrę Bramso namai (Brahmshaus) – buvusi Johano Bramso rezidencija, kurioje įrengta ekspozicija, pasakojanti apie žymaus vokiečių kompozitoriaus gyvenimą.

Lichtentanlio vienuolynas 

Kiek tolėliau nuo Baden Badeno centro esančiame moterų Lichtentanlio vienuolyne verta pamatyti 15 a. bažnyčią ir vienuolyno muziejų.

 

Kelionių idėjos