Kelioniumanija.lt

Berlynas Vokietijos sostine tapo 1990 m. po susivienijimo. Tai yra didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 3,3 mln. gyventojų. Berlynas įsikūręs prie Šprė upės (Spree). Berlynas – itin gyvybingas miestas, kuriame veiklos apstu ir verslininkams, ir meno puoselėtojams, ir kultūros gerbėjams, ir pramogautojams.

Berlynas ne tik garsėja kaip muziejų miestas (jų čia per 170), bet ir yra svarbus ekonomikos, kultūros, mokslo, ir politikos centras. Mieste, kuris per Antrąjį pasaulinį karą buvo beveik visiškai sugriautas, tarpusavyje dera istoriniai ir modernūs pastatai. Be to, Berlyne apstu žaliųjų zonų, parkų, yra ežerų, miškų.

Berlynas taip pat populiarus mėgstančiųjų apsipirkti tarpe. Čia daugybė didžiulių prekybos centrų, o bene labiausiai pirkėjus vilioja Kurfiurstendamo bulvaras (KuDam), taip pat puikias apsipirkimo galimybes siūlo ir Frydricho gatvė.

 

Berlyno istorija

Pirmosios rašytinės žinios apie Berlyną mus pasiekia iš 13 amžiaus, o pirmieji archeologiniai įrodymai, jog čia būta gyvenvietės, liudija apie 12 a. pabaigą. Berlynas kurį laiką buvo Prūsijos karalystės sostinė (nuo 18 a. pradžios iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos). Vėliau – Veimaro respublikos, Trečiojo Reicho sostine.

Po Antrojo pasaulinio karo Berlynas buvo padalytas į dvi dalis – Rytų ir Vakarų Berlyną. Rytų Berlynas tapo Vokietijos Demokratinės Respublikos sostine, o Vakarų Berlyną 1961 m. atskyrė Berlyno siena, tapusi ir Šaltojo karo simboliu. Berlyno siena buvo sugriauta tik 1989 m. Ir tik 1990 m., suvienijus abi Vokietijas, Berlynas tapo suvienytos šalies sostine.

 

Susisiekimas Berlyne

Berlyne patogu naudotis metro (U-Bahn) ir traukiniais (S-Bahn). Vienkartinis viešojo transporto bilietas (galiojantis AB zonose), kainuoja 2,60 EUR. Taip pat galima įsigyti visą dieną galiojantį transporto bilietą.

 

Naudinga informacija Berlyno lankytojams

Berlyno miesto kortelėBerlin WelcomeCard – suteikia teisę nemokamai naudotis viešuoju transportu, taip pat nuolaidas maždaug 200 Berlyno lankytinų vietų bei restoranų. Tokios kortelės kaina, priklausomai nuo galiojimo laiko (48 val., 72 val. ar 5 dienas) ir kitų kintamųjų, svyruoja nuo 18,50 iki 36,50 EUR.

Muziejai. Dauguma Berlyno muziejų yra mokami. Reiktų atkreipti dėmesį, kad kai kurie muziejai nedirba pirmadieniais. Muziejų saloje susitelkę bene rimčiausi Berlyno muziejai, pavyzdžiui, Pergamo muziejus, Senasis muziejus.

 

Svarbiausios lankytinos vietos:

  • Brandenburgo vartai yra Berlyno simbolis.
  • Reichstagas yra Vokietijos parlamento būstinė.
  • Unter den Linden gatvė yra viena žymiausių Berlyne.
  • Postdamo aikštė buvo judriausia Berlyno dalis, kuri buvo sugriauta 1945 m. per bombardavimą. Dabar čia verslo rajonas.
  • Tiergarteno parkas – tai žalieji miesto plaučiai, 210 ha ploto parkas.
  • Berlyno televizijos bokštas dar vadinamas „dantų krapštuku“. Liftas per 40 sekundžių užkelia į apžvalgos aikštelę 203 m aukštyje.
  • Berliner Dom yra protestantų katedra, pastatyta vietoje dominikonų bažnyčios.
  • Zoologijos sodas buvo įkurtas 1844 m. ir yra daugiausiai gyvūnų rūšių turintis zoologijos sodas Europoje.
  • Šarlotenburgo rūmai buvo statyti kaip kurfiursto Frydricho III žmonos rezidencija.
  • Naujoji sinagoga pastatyta 19 a. Joje vyksta pamaldos ir yra įrengtas muziejus, pasakojantis apie vietos žydus.

 

Daugiau informacijos apie Berlyno lankytinas vietas – žemiau esančiose nuorodose