Kelioniumanija.lt

Brėmenas – Vokietijos miestas, esantis šiaurės vakarinėje šalies dalyje. Miestą išgarsino populiari Brolių Grimų pasaka „Brėmeno muzikantai“. Taigi vienas iš būtinų dalykų, ką reiktų pamatyti Brėmene, yra Brėmeno muzikantų skulptūra.

Brėmene yra antras pagal dydį uostas šalyje. Kadaise Brėmenas buvo Hansos pirklių sąjungos miestas. Šios sąjungos nariu jis tapo 1358 m. – nuo tada miestas suklestėjo. Uostamiestis buvo svarbus prekybos vilna bei kava centras. Brėmerhaveno uostas yra nutolęs apie 50 km nuo Brėmeno istorinio centro.

Daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia Bremeno senamiestis ir jo istorinis Šnūro kvartalas (Schnoorviertel), garsus tipiškais XV-XVIII a. namais. Kadaise tai buvo vienas iš neturtingiausių miesto kvartalų. Šiame kvartale galima aplankyti Šv. Jono gotikinę bažnyčią bei Žaislų muziejų.

Brėmeno rotušė (Rathaus) įsikūrusi pagrindinėje Marktplatz (Turgaus) aikštėje ir buvo pastatyta 1405-1410 m. Šiuo metu yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Rotušėje verta aplankyti jos rūsį, Rastkeller, kuriame siūloma paragauti maždaug 600 rūšių vyno.

Marktplatz aikštėje taip pat stovi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Rolando statula. Tai Karolio Didžiojo sūnėno Rolando, simbolizuojančio Brėmeno nepriklausomybę, skulptūra, pastatyta XV a. pradžioje priešais miesto rotušę.

Toje pačioje aikštėje galima pamatyti ir keturis muzikantus, pasakos veikėjus – asilą, šunį, katiną ir gaidį – tai garsiųjų Brėmeno muzikantų skulptūra. Mieste stovi XI a. romaninė katedra St. Petri Dom.

Brėmene galima aplankyti net keletą muziejų. Vienas iš jų – tai Užjūrio muziejus, supažindinantis su Ramiojo vandenyno regiono gyventojų kultūra. Taip pat mieste yra įsikūręs Focke muziejus, kuriame ekponuojamos Brėmeno meno kolekcijos, supažindinama su miesto kultūra nuo viduramžių iki šių laikų.

Kunsthalle muziejus saugo Europos meno darbus nuo viduramžių iki XX a.

Bottcherstrasse yra Art Nouveau arba Jugendstil stiliumi rekonstruota gatvelė, kurioje kadaise gyveno kubilų meistrai.