Kelioniumanija.lt

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sostinė Diuseldorfas garsėja ne tik moderniais prekybos centrais ir konferencijų bei parodų salėmis, bet ir senuoju tamsiuoju alumi, Altbier, būtingu tik šiam Vokietijos regionui. Senuoju jis vadinamas dėl to, kad verdamas naudojant senovinę aukštutinės fermentacijos technologiją, kuomet rūgimo metu misos paviršiuje susidaro stora puta. Šis alus tradiciškai patiekiamas nedideliuose bokaluose.

Miestas įsikūrė vidurmažiais ties ta vieta, kur nedidelis Diuselio upelis įteka į Reiną. Išvertus į lietuvių kalbą Diuseldorfas reiškia „Diuselio kaimas“. Kaip miestas suklestėjo 18 a., o II Pasaulinio karo oro atakų metu Diuseldorfo senamiestis buvo beveik visiškai sugriautas. Vis tik po karo miestas gana sparčiai atsikūrė ir šiuo metu yra septintas pagal dydį Vokietijoje.

Nors Diuseldorfas yra laikomas pramoniniu miestu, tačiau čia veiklos yra ir kultūros mėgėjams. Kasmet mieste vyksta ridenimosi varžybos, kurios ypač populiarios vaikų tarpe. Ši tradicija išlikusi nuo 13 amžiaus, kuomet ridendamiesi „saulute“ miestiečiai džiūgavo pergale Voringeno mūšyje, po kurio Diuseldorfui suteiktos miesto teises.

 

Lankytinos vietos Diuseldorfe: 

 

Diuseldorfo senamiestis

Senamiestis yra ta vieta, kur verda miesto gyvenimas, šurmuliuoja restoranai, barai, klubai, vilioja parduotuvės. Bolkerstraße, Kurze Straße ir Berger Straße gatvės dar vadinamos „ilgiausiu pasaulio baru“, mat čia – tikras rojus alaus mėgėjams. Šis fenomenas netgi apdainuotas žymiausios Diuseldorfo grupės „Die Toten Hosen“.

Königsallee

Geriausia vieta apsipirkti arba Diuseldorfo apsipirkimų „meka“ – tai prabangioji Königsallee, kuri sutrumpintai vadinama tiesiog Kö, ir yra viena žymiausių Europos apsipirkimo gatvių. Senamiestis – taip pat puiki vieta apsipirkti.

Gėtės muziejus

Nemažai žymių menininkų gyveno ir kūrė Diuseldordorfe. Jägerhof rūmuose įsikūręs vokiečių literatūros klasiko J.W.Gėtės muziejus. Pasaulinio garso menininkų (Pikaso, Matiso ir kt.) darbai eksponuojami K20 muziejuje, o K21 supažindina su šiuolaikinio meno kūriniais.

Benrato rūmai

Reino pakrantėje prieš kelis šimtus metų įsikūrę Benrato rūmai (Schloss Benrath) kadaise buvo vasaros rezidencija. Šiuo metu dailiu parku garsėjančiuose rokoko stiliaus rūmuose įsikūręs Europos sodininkystės istorijos ir Gamtos istorijos muziejai.