Kelioniumanija.lt

Frankfurtas prie Maino yra vienas svarbiausių Europoje ekonomikos centrų – čia įsikūrę didžiųjų bankų būstinės, o dėl savo dangoraižių miestas neretai vadinamas Europos Manhetenu.

Frankfurto senamiestis nėra didelis, be to, ir tas yra atstatytas po Antrojo pasaulinio karo. Tai Romerbergu pramintas kvartalas. Jame yra ir žymioji fachverkinių namų virtinė – Ostzeile.

Kiti žymūs Frankfurto prie Maino pastatai – tai neorenesansinio stiliaus Birža (Borse) ir Senoji Opera (Alte Oper), iškilę 19 amžiuje.

 

Muziejai

Frankfurte prie Maino taip pat galima aplankyti iš šio miesto kilusio J.W. Getės namą (Goethehaus). Jame gimė žymusis vokieičų dramaturgas ir poetas – tiesa, namas buvo atstatytas po to, kai buvo sugriautas karo metais. Muziejuje eksponuojami rašytojui priklausę daiktai, kūrinių kopijos.

Kiti žymiausi miesto muziejai – tai Istorijos muziejus (Historishes Museum), supažindinantis su Frankfurto prie Maino istorija, prieišstoriniais radiniais, Šiuolaikinio meno muziejus (Museum fur Moderne Kunst), Ikonų muziejus (Ikonen Museum), kuriame eksponuojamos rusų sentikių ikonos (16-19 a.), Lieberhaus skulptūrų muziejus, kuriame sukaupta įspūdinga skulptūrų kolekcija nuo antikos laikų.

Frankfurte prie Maino taip pat įsikūrę Vokiečių architektūros muziejus (Deutsches Architekturmuseum), kuris nušviečia 20 a. architektūros raidą, ir Vokiečių kino muziejus (Deutsches Filmmuseum), saugantis eksponatus, susijusius su kino menu. Kino muziejuje esančiame kino teatre galima pasižiūrėti senovinių filmų.

Štedelio meno institute (Städelsches Kunstinstitut) demonstruojamos olandų ir vokiečių graviūros, piešiniai, įvairių epochų meno kūriniai.

 

Žymiausios bažnyčios

Kaiserdom – tai imperatoriškoji katedra, kuri Frankfurte prie Maino iškilo 13 a. ir nuo tų laikų čia būdavo karūnuojami Vokietijos valdovai. Romerbergo kvartale esanti gotikinė Šv. Mikalojaus bažnyčia (13 a. pab.) išsiskiria gausybe Šv.Mikalojui skirtų skulptūrų.