Kelioniumanija.lt

Viduramžiais įkurta Žemosios Saksonijos sostinė Hanoveris (vok. Hannover) nėra įtraukiama į Vokietijoje svarbiausių lankytinų miestų sąrašą. Ko gero, todėl, kad šioje šalyje yra tiek daug ką aplankyti, kad tokie miestai kaip Hanoveris tiesiog ištirpsta toje gausoje. Tačiau tai visai nereiškia, kad jis nevertas dėmesio.

Leinės upės pašonėje įkurtas Hanoveris didžiuojasi savo senamiesčiu, vienomis didžiausių technologijų parodomis, fejerverkų varžybomis bei didžiausia medžiotojų švente. Būtent Hanoveryje dienos šviesą išvydo ekspresionisto Gotfrydo Beno eilėraščiai, o grupė „Scorpions“ iki šiol į pasaulinius turus vežiojasi gimtinės vėliavą.

 

Lankytinos vietos Hanoveryje:

 

Senamiestis

Vaikštinėjant siauromis senamiesčio gatvelėmis galima grožėtis tipine vokiška architektūra, t.y. itin didele gausa fachverkinių namų.

Operos rūmai

Operos rūmai, reprezentuojantys vėlyvosios Klasikos laikotarpį, laikomi vienu svarbiausių klasikinės muzikos lopšiu visame pasaulyje. Šie rūmai taip pat vienas gražiausių miesto statinių.

Naujoji Rotušė

Naujoji Rotušė, kurioje apsistojusi miesto valdžia, neseniai atšventė 100 metų jubiliejų. Pilį primenantis pastatas itin mylimas dėl gamtos ir architektūros sukurto peizažo, kurį dažnas bando įamžinti nuotraukose. Užkopus į rotušės kupolą atsiveria miesto panorama, kurioje matyti visa Hanoverio istorija: miestas Viduramžiais, prieškarinio laikotarpio bei pokario miestas, ir šiandienis Hanoveris.

Marktkirche bažnyčia

Ši Hanoverio bažnyčia, pastatyta 14 a., yra vienas gotikinės architektūros pavyzdžiu. Kartu su šalimais esančia Senąja rotuše ši vieta laikoma miesto židiniu. Tai ne tik viena seniausių Hanoverio bažnyčių, tačiau ir garsiausių, mat joje esti net 11 varpų, kuriais reguliariai skambinama.

Herrenhäuser Gärten

Vokietija itin garsėja savo sodais ir parkais, todėl nenuostabu, kad jų galima rasti kone kiekviename mieste. Ne išimtis ir Hanoveris, kuriame yra vienas svarbiausių Europoje barokinio sodo payzdžių Herrenhäuser Gärten. Ansamblį sudaro vasaros rezidencija bei keturi parkai, kuriuos apžiūrėti gali prireikti ne vienos dienos. Įėjimas į teritoriją mokamas.

Maschsee

Dirbtinis ežeras Maschsee yra viena mėgstamiausių Hanoverių gyventojų išvykų bei vandens sporto mylėtojų susibūrimo vieta. Vietos prie ežero užtenka visiems, mat jis 2,5 km ilgio ir 78 hektarų pločio.

Sprangel muziejus

Sprangel muziejus skirtas modernaus meno mėgėjams. Muziejus laikomas vienu iš šiuolaikinio meno centrų.

Zoologijos sodas

Hanoverio zoologijos sode, kuriam jau daugiau nei 100 metų, galima rasti net 3,500 tūkst. gyvūnų.