Kelioniumanija.lt

Kelnas (vok. Köln) yra svarbus Vokietijos kultūros centras ir vienas seniausių šios šalies miestų. Kelnas buvo įkurtas romėnų – tuomet tai buvo Colonia Agrippina gyvenvietė, ilgainiui išaugusi į miestą, kuris viduramžiais buvo Hanzos sąjungos narys.

Bene didžiausia Kelno įžymybė yra didingoji gotikinė Kelno katedra, kuri yra didžiausia Vokietijoje. Tačiau katedros didingumas nenustelbia ir kitų mieste esančių kulto vietų – čia net 12 romaninių bažnyčių.

 

Kelno lankytinos vietos:

 

  • Kelno katedra yra didžiausia gotikinė katedra Vokietijoje.
  • Wallraf-Richartz-Museum ekspoziciją sudaro 14-19 a. tapybos darbai.
  • Romėnų ir germanų muziejuje (Römisch-Germanisches Museum) eksponuojami romėnų laikotarpio radiniai – ginklai, įrankiai, dekoratyviniai dirbiniai, aptikti Kelno apylinkėse
  • Liudviko muziejus (Meseum Ludwig) saugo moderniojo meno kolekciją – joje yra žymių 20 a. dailininkų (pavyzdžiui, Pikaso) kūrinių
  • Kelno rotušė iškilo 1330 m., tačiau vėliau buvo ne kartą rekonstruota.

 

Kelno katedra

Kelno katedra (Kölner Dom) yra didžiausia gotikinė katedra Vokietijoje. Ji pradėta statyti 1248 m. ir darbai užsitęsė iki 1520 m. O galutinai baigta 1842-1880 m. Katedros šiaurinis bokštas yra 157,38 m aukščio. Atramines kolonas puošia išdabinti bokšteliai.

Bažnyčios interjere dominuoja vitražiniai langai, kiti gotikiniai puošybos elementai. Kelno katedros Didijį altorių puošia Mergelės Marijos vainikavimo scena, o kitas įspūdingas altorius yra pramintas Magų altoriumi – jame vaizduojami Kelno globėjai Trys karaliai.