Kelioniumanija.lt

Vakarų Vokietijoje esantis Koblencas (vok. Koblenz) galėtų garsėti savo architektūra ir istorija, mat miestui jau daugiau kaip 2000 metų. Tačiau taip nėra, mat labiausiai Koblencą garsina jo geografinė padėtis.

Miestas įkurtas prie Mozelio ir Reino upių santakos, vadinamojo Vokietijos kampo (vok. Deutsches Eck). Šis gamtos fenomenas yra vienas iš traukos centrų. Kitas – jo istorija, talpinanti visas epochas, kurių ženklai puikiai atsispindi miesto gatvėse.

Tarsi vyšnia ant torto Koblencą puošia faktas, kas miestas kadaise priklausė Prancūzijai, dėl ko iki šių dienų čia sutinkami prancūziško rafinuotumo pėdsakai.

Ties Koblencu prasideda Mozelio upės slėnis, kuris garsėja įspūdingomis pilimis ir šlaituose įkurtais vynuogynais. Tad populiarus maršrutas, vedantis pro vaizdingus vynuogynas yra Mozelio vyno kelias.

Taip pat netoli Koblenco verta aplankyti vieną gražiausių Vokietijos pilių – Elco pilį.

 

Lankytinos vietos Koblence:

 

Vokietijos kampas

Vokietijos kampą lankantis Koblence būtina pamatyti. Nuo šio reiškinio kilo ir miesto pavadinimas. Kaizeris Vilhelmas II išrinko Koblenco santaką tinkamiausia vieta pastatyti savo seneliui kaizeriui Vilhelmui I, suvienijusiam Vokietiją, paminklą. Taip šioje vietoje 1897 m. iškilo KaizerioVilhelmo I statula, esanti 37 m aukščio. Tačiau labiausiai stebina tai, kad šis paminklas kasmet pritraukia daugiau nei 2 mln. lankytojų. Šiandieną tai UNESCO saugomas kultūros objektas.

Erenbreitšteino tvirtovė

Vargiai Vokietijoje rasite miestą, kuris neturėtų savo pilies. Koblencas ne išimtis, mat ir jame 118 m pakilusi virš Reino stūkso Erenbreitšteino tvirtovė. Tai viena didžiausių Europoje išlikusių pilių, kurios statybos pradžia siekia net 1000 metus. Šiandieną pilyje veikia muziejus bei atidarytos kelios parodos, reprezentuojančios miesto istoriją.

Kurfiursto rūmai

Kurfiursto rūmai, kuriuos sekdamas vyravusias architektūros mados tendencijas 1786 m. sau pasistatė kunigaikštis Klemensas Wenceslaus. Jis paliko tuo metu apgyvendintą Reino krantą ir persikėlė į kitą, kuriame netrukus iškilo ištaigingas pracūziško stiliaus dvaras.

Bokštas Vokietijos Kaizeris

15 a. menantis bokštas Vokietijos Kaizeris, kuris buvo vienas iš nedaugelio statinių, kuriuos menkai palietė viską pakeliui šluojantis II-asis Pasaulinis karas. Šiandieną šiame gotikinio stiliaus bokšte veikia viešbutis.

Schängelbrunnen fontanas

Šio fontano pavadinimas atspindi 20 metų trukusią miesto priklausomybę Prancūzijai. Tuo metu gimusius berniukus pavadindavo Žanais, kurie Koblenco dialekte tapo Schangais, o vėliau išsivystė į Schängel.

Florinsmarkt aikštė

Florinsmarkt aikštėje, esančioje šalia to paties pavadinimo bažnyčios Florinskirche bei pirklių namo Kauf und Danzhaus, jau nuo 15 a. prekiavo vietiniai ir svetimi pirkliai, plaukę pro miestą ir stabtelėdavę, norėdami pailsėti ir kažką parduoti.

Deinhard Kellermuseum

Deinhard Kellermuseum muziejus siūlo ekskursiją į žymiojo šampano rūsius, kur galėsite paragauti ir įsigyti šio gėrimo.

 

Kelionių idėjos