Kelioniumanija.lt


Kylis
(Kiel) – tai Vokietijos uostamiestis, esantis šalies šiaurėje. Kylis yra Šlėzvigo-Holšteino žemės sostinė. Miestas buvo įkurtas 13 amžiuje. Manoma, jog strategiškai patogią Kylio fiordo padėtį pirmieji išnaudojo ir čia gyvenvietes buvo įsikūrę normanai ar vikingai.

Nors Kylis buvo vienas iš senųjų Hanzos sąjungai priklausiusių miestų, deja, jo senamiestis neišliko, nes miestas buvo beveik visisškai sugriautas Antrojo pasaulinio karo metu, kadangi čia buvo įsikūręs vienas iš karinių-strateginių objektų, t.y. povandeninių laivų statykla.

Prie Baltijos jūros esantis miestas yra vienas svarbiausių Vokietijos uostų. Čia vyksta daugybė su jūra, buriavimu susijusių renginių. Kylyje vykstanti tradicinė Kylio regata yra bene didžiausia buriavimui skirta šventė pasaulyje. Kylio regata paprastai rengiama paskutiniąją birželio savaitę. Regatoje neretai dalyvauja per 2000 laivų. Kylio regatos metu uostą aplanko ir istorinių burlaivių paradas – čia neretai sulaukiama iki 100 baltomis burėmis pasipuošusių istorinių burlaivių.

Kylyje prasideda Šiaurės-Baltijos jūrų kanalas, jungiantis šias dvi jūras. Kanalo, kuris buvo iškastas 19 a. pabaigoje, ilgis yra 98 km. Kanalu plaukiantys laivai sutaupo apie 450 km, kuriuos tektų įveikti plaukiant jūra aplink Jutlandijos pusiasalį.

Kylyje esanti Holstenstrasse yra viena seniausių pėsčiųjų zonų Vokietijoje. Seniausias Kylio pastatas – tai 13 amžiuje iškilusi Šv.Mykolo bažnyčia (Nikolaikirche).

 

Svarbiausi Kylyje įsikūrę muziejai ir galerijos: 

  • Miesto ir laivininkystės muziejus (Kieler Stadt- und Schifffahrtsmuseum) supažindina su Kylio istorija ir laivyba. Muziejus įsikūręs buvusiame Žuvies turguje.
  • Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje sukaupta istorinių medicinos įrankių ir patologijų kolekcija, galima aplankyti atkurtą istorinį gydytojo kabinetą ir senovinę vaistinę.
  • Zoologijos muziejus daugiausia skirtas jūrų gyvūnijos temai.
  • Geomar akvariumas

 

Kylis nuo antrojo pagal dydį Vokietijos miesto Hamburgo nutolęs apie 90 km. Hamburgą patogu pasiekti važiuojant traukiniu.

Kylis yra vienas iš uostų, kuriuos galima pasiekti laivu iš Klaipėdos. Į Kylį reguliariai plaukia DFDS Seaways keltai.