Kelioniumanija.lt

Memingenas – pietų Vokietijoje, Bavarijoje, įsikūręs nedidelis miestas. Tai gana ramus ir jaukus miestelis, per šimtmečius išlaikęs turistus traukiančią viduramžišką dvasią. Kelionė į Memingeną bus nepamirštama jau vien dėl šiame mieste esančios gausybės architektūros paminklų, tarp kurių minėtini senieji miesto vartai ir bokštai, jaukus senamiestis, miesto lankytojų dėmesį atkreipia ir gausybė žavių skverų. Be to, šalia miesto yra aerouostas, tad jį galite lengvai ir greitai pasiekti oro linijomis.

 

Miesto lankytojams Memingenas patrauklus ne tik dėl turtingos kultūros, bet ir dėl jį supančios ir nuostabios gamtos: Alpių priekalnių ir žalių pievų, ir nedidelių kalvų peizažas nepalieka abejingų. Memingeno senamiestyje galima išvysti daug autentiškų patricijų namų, dauguma jų baroko stiliaus. Viduramžiško miesto senamiesčio centru neabejotinai galima laikyti Turgaus aikštę, kuri išskiriama kaip viena gražiausių vietų mieste. Ši aikštė supa rotušę, Gildijos namus ir Mokesčių namą. Antradieniais ir šeštadieniais ryte šioje aikštėje vyksta turgus, kuriame galima įsigyti šviežių vaisių ir daržovių. Aplink senamiestį gausu parkų. Žalieji plotai buvo sukuti palei visą miesto sieną.

 

Žinoma, Memingene poilsiautojai gali ne tik susipažinti su turininga miesto istorija ir kultūriniu palikimu, bet ir kitaip pramogauti: mieste veikia daugiau nei 150 kavinių, barų ir restoranų. Be to, mieste jauki pėsčiųjų zona, kurioje rikiuojasi daug mielų parduotuvėlių. Mieste nuolat organizuojami įvairūs renginiai: Žvejų diena, Vaikų festivalis, Miesto šventė, Memingeno žydėjimo šventė, Kalėdinė mugė ir kitos šventės.

 

Memingeno istorija

Memingeno istorija mena dar romėnų laikus, kai dabartinėje miesto vietovėje jau buvo įsikūrusi nedidelė gyvenvietė. V a. ją užėmė alemanai, o VII a. – frankai. Kurį laiką gyvenvietė buvo tik tarpinė stotelė, per kurią ėjo druskos kelias tarp Miuncheno ir Lindau ir prekybinis kelias iš Šiaurės Vokietijos į Italiją.

Pirmą kartą rašytinuose šaltiniuose Memingeno vardas paminėtas 1128 m. Ochsenhauseno vienuolyno raštuose. 1158 m. Memingenui suteiktos miestelio teisės, o 1286 m. – imperinio miesto teisės. XVII a. Memingenas buvo viena svarbiausių Trisdešimtmečio karo susirėmimų vietų. Po Vokietijos reorganizavimo, nuo 1802 m. miestas priklauso Bavarijos žemėms.

 

Susisiekimas Memingene

Miesto centre esančius objektus geriausia pasiekti pėsčiomis, tačiau nemažai lankytinų vietų išsidėsčiusios ir aplink miestą. Tolesnius objektus rekomenduojama aplankyti dviračiu – tai gana greitas keliavimo būdas, be to, ir patogesnis nei viešasis transportas, kuris mieste nėra labai išplėtotas. Keliaujant dviračiu orientuotis padės specialūs dviratininkams skirti ženklai.

 

Memingeno lankytojams naudinga informacija
Kai kurios lankytinos vietos Memingene išsidėsčiusios miesto centre, todėl jas pasiekti patogu pėsčiomis. Rekomenduojama pasinaudoti sudarytais pėsčiųjų maršrutais – Raudonuoju maršrutu (Rote Weg) arba Žaliuoju maršrutu (Gruner Weg), kurie vingiuoja per visą miestą, įtraukdami pagrindines lankytinas vietas.

 

Svarbiausios lankytinos vietos Memingene

Miesto rotušė. Svarstantiems, ką pamatyti Memingene, pirmiausia vertėtų išvysti miesto rotušę. Renesanso laikų rotušė – vienas lankomiausių ir garsiausių miesto objektų. Rotušė pastatyta 1589 m., bet dabartinį savo fasadą įgijo XVIII a. Pastatą puošia rokoko stiliaus fasadas ir keletas bokštelių. Iki šiandien rotušėje įsikūrusi miesto tarybos būstinė. Greta rotušės veikia miestelio dvasią ryškiai atspindintis ir viduramžius primenantis turgus, jo lankytojams leidžiantis nusikelti į senuosius miesto laikus.

 

Gildijos namai. 1347 m. Memingeno patricijai sukūrė savo gildiją. Įspūdingieji Gildijos namai (Großzunft), kuriuose vykdavo aristokratų susitikimai ir įvairios šventės, atspindi, kokia didelę reikšmę miestui turėjo ši patricijų gildija.

 

Mokesčių namas. Įspūdinga Mokesčių namo (Steuerhaus) arkada dvelkia pietietiška dvasia. Pastato istorija siekia XV a., tačiau du viršutinieji aukštai pristatyti XVIII a. 1909 m. pastato fasadas papuoštas rokoko stiliaus freskomis. Skirtingų stilių dermė kuria dabartinį nepamirštamą pastato charakterį. Šiandien pastatas naudojamas miesto valdžios.

 

Septynių stogų namas. Septynių stogų namas (Siebendächerhaus) – vienas lankomiausių objektų mieste. Erdviose saulės šviesos pasiekiamose namo palėpėse buvo džiovinama oda. Šis pastatas pastatytas 1601 m., tačiau per Antrąjį pasaulinį karą buvo subombarduotas, vėliau atstatytas.

 

Šv. Martyno bažnyčia. Memingeno senamiestyje taip pat galima išvysti gotikinę Šv. Martyno bažnyčią – tai viena seniausių bažnyčių visoje Aukštutinėje Švabijoje. Bažnyčios aukštis – 65 m, šiandien tai aukščiausias miesto pastatas. Bažnyčia garsi ne tik gotikine architektūra, bet ir 500 metų senumo choru.

 

Dievo motinos bažnyčia. Manoma, kad seniausia mieste yra Dievo motinos bažnyčia (Frauenkirche), pastatyta XV a., jos bokštas priklausė dar senesnei, XIV a. bažnyčiai. Tai liuteronų bažnyčia, tačiau XVI–XIX a. buvo naudojama protestantų ir katalikų. Bokšto siena bažnyčios viduje ištapyta įstabia XVI a. freska.

 

Kryžiuočių ordino bažnyčia. Neseniai restauruota Kryžiuočių ordino bažnyčia (Kreuzherrnkirche) laikoma baroko perlu. Manoma, kad gotikos stiliaus bažnyčia pastatyta dar 1408–1484 m., vėliau, 1709 m., jos interjeras buvo išpuoštas barokiniais tinko lipdiniais ir freskomis.

 

Miesto siena ir bokštai. Vaikštinėjant senamiestyje galima išvysti viduramžių laikų bokštus ir 1440 m. pastatytus miesto vartus, kurie yra viduramžiais stovėjusios ir dabar dar išlikusios 2 km miesto sienos dalis. Vienas iš bokštų, vadinamas Grimmel, atkreipia dėmesį savo įmantria viršutine dalimi. Kitas bokštas, vadinamas Hexenturm, buvo naudojamas kaip kalėjimas.

 

Miesto vakarinėje dalyje stūkso Bismarko bokštas. Tai palyginus gana naujas bokštas, pastatytas 1904 m., ir naudotas kaip apžvalgos bokštas.

 

Miesto muziejus. Kelionė į Memingeną neatsiejama nuo vizito į Miesto muziejų. Tai didžiausias Memingeno muziejus, įsikūręs vėlyvojo baroko miesto rūmuose, pastatytuose 1766 m. patricijaus Benedikto von Hermano. Pastatas išsiskiria rokoko stiliaus fasadu, gražiu vidiniu kiemeliu, barokiniais laiptais ir įspūdingais alegoriniais piešiniais ant lubų. Miesto istoriją atspindi istoriniai miesto kambariai. Muziejus apima miesto priešistorę, ankstyvąją istoriją ir imperinio miesto istoriją. Dalis muziejaus skirta žydų bendruomenės Memingene istorijai. Taip pat šiame pastate įsikūręs Freudenthalo liaudies muziejus, eksponuojami baroko dailininko J. Heisso ir dailininko J. Madlenero paveikslai.

 

Antonierhaus muziejus. Dar vienas rekomenduojamas aplankyti muziejus – Strigelių ir Šv. Antano ordino muziejus Antonierhaus namuose. Šiame muziejuje galima išvysti medžio raižinių ir paveikslų, tapytų Strigelių šeimos menininkų. Pastatas, kuriame įsikūręs muziejus, anksčiau buvo Šv. Antano ordino rezidencija ir ligoninė. Tai vienas seniausių iš išlikusių ordino pastatų. Dabar čia taip pat veikia viešoji biblioteka, organizuojami įvairūs renginiai, meno parodos.

 

Lankytinos vietos šalia Memingeno

 

Otoboireno vienuolynas. Rekomenduojama aplankyti įspūdingą baroko laikų vienuolyną Otoboirene, kurio bazilika matyti iš Eisenburgo rajono Memingene. Šiame vienuolyne galima išvysti Bavarijos paveikslų kolekcijos (Staatsgemäldesammlung) galeriją, taip pat imperijos abatijos istorijos parodą.

 

Fugerio pilis. Netoliese Kirchheimo stūkso visame pasaulyje žinoma Fugerio pilis. Šioje pilyje įsikūręs muziejus, kuriame galima susipažinti su regiono istorija.

 

Babenhauzeno pilis. Memingeno svečiams patariama nuvykti pasigrožėti už 23 km į šiaurės rytus nuo Memingeno stovinčia Babenhauzeno pilimi su keliais frontonais ir bažnyčios bokštu.

 

Šv. Brunono ordino vienuolynas. 4 km į vakarus nuo Memingeno įsikūręs Buksheimas, kuriame galima išvysti buvusį Šv. Brunono (Kartūzų) ordino vienuolyną, bažnyčią ir šv. Onos koplyčią.

 

Maria Steinbach bažnyčia. Maria Steinbach – 14 km į pietus nuo Memingeno esanti gerai piligrimų žinoma ir lankoma rokoko stiliaus bažnyčia, kurią tikrai verta pamatyti. Greta bažnyčios esančiuose parapijos namuose veikia piligrimų muziejus.