Kelioniumanija.lt

Miunchenas – tai Bavarijos sostinė ir svarbiausias miestas pietų Vokietijoje. Miuncheno pavadinimas kildinamas nuo miestą įkūrusių vienuolių (monk) vardo. Oficiali Miuncheno įkūrimo data laikoma 1158 m., kuomet Miunchenui buvo suteiktos miesto teisės.

Bene labiausiai Miuncheną garsina kasmet rengiamas bene didžiausias alaus festivalis pasaulyje, Oktoberfest. Šventės metu, vadinamojoje Terezės pievoje (Theresienwiese), šurmuliuoja festivalio linksmybės – čia per kelias savaites išgeriama apie 6 mln. litrų alaus. Oktoberfest šventė paprastai rengiama rugsėjo-spalio mėnesais.

Miunchenas įdomus ne tik alaus gerbėjams. Mieste įsikūrę įdomūs muziejai – pradedant muziejais, sudominsiančiais istorijos mėgėjus, ir baigiant tais, kurie traukia naujovių ir technologijų gerbėjus.

Gruodžio mėnesį, kaip ir daugumoje Vokietijos miestų, Miuncheno centre pakvimpa marcipanais, kepintais kaštainiais ir karštu vynu – čia šurmuliuoja tradicinės Kalėdinės mugės.

 

Miuncheno lankytinos vietos:

 

Miuncheno rūmai

Miunchene įsikūrę net keli įdomūs rūmai – tai Residenz rūmai, buvusi Bavarijos karalių rezidencija, ir Nymphenburgo rūmai, buvusi Wittelsbachų vasaros rezidencija.

Miuncheno muziejai 

Miunchene apstu muziejų. Žymiausi jų – tai Deutsches Museum, skirtas mokslui ir technikai, taip pat žymūs meno muziejai – Glyptothek, kuriame saugomos graikų ir romėnų skulptūros, Alte Pinakothek, kuriame eksponuojami Europos meno kūriniai nuo viduramžių iki 18 a., Neue Pinakothek, kuris skirtas 18-19 a. Europos meno kūriniams.

Besidomintiems Bavarijos istorija, verta užsukti į Bavarijos nacionalinį muziejų, kuriame eksponuojama dailiųjų ir taikomųjų menų kolekcija bei saugomi istoriniai radiniai. Netoli Bavarijos nacionalinio muziejaus įsikūręs Archeologijos muziejus, kuriame sukaupta Bavarijos žemėje aptiktų archeologinių radininų kolekcija. Etnografijos muziejus (Volkerkunde Museum) kviečia susipažinti su ne Europos tautų kultūromis. Čia daugiausia dėmesio skiriama Pietų Amerikos, Tolimųjų Rytų kultūroms.

 

Daugiau informacijos apie Miuncheno lankytinas vietas, jų darbo laiką ir kainas – žemiau esančiose nuorodose