Kelioniumanija.lt

Bavarijoje esantis ir beveik 1000 metų siekiantis Niurnbergas (vok. Nürnberg) pirmiausia asocijuojasi su Niurnbergo procesu – II-ojo Pasaulinio karo nusikaltėlių teismu. Tačiau senesnė miesto istorija gerokai linksmesnė, mat Viduramžiais Niurnbergas buvo klestintis ir savo klestėjimu visame pasaulyje garsėjęs miestas. Būtent tuo laikotarpiu Niurnberge gyveno ir dirbo vienas garsiausių Vokietijos dailininkų Albrechtas Diureris.

Po II-ojo Pasaulinio karo miestas buvo kone visai sugriautas, tačiau laikoma, kad Niurnbergo senamiesčio restauracija viena geriausiai pavykusių, o senamiestis – vienas gražiausių visoje Vokietijoje.

 

Niurnbergo lankytinos vietos:

Didinga Niurnbergo pilis (vok. Kaiserburg), pastatyta viduramžiais, tapo ne tik Niurnbergo, bet ir visos Šv. Romos imperijos galios ir klestėjimo simboliu. Pakilus prie pilies galima pasigrožėti miesto panorama. Ekskursijos po teritoriją ir į pilies vidų vykdomos kasdieną.

Šv. Zebaldo bažnyčia (vok. St. Sebald Kirche) kartu su Šv. Lorenco bažnyčia (vok. St. Lorenz Kirche) yra vienos seniausių bažnyčių Niurnberge, pastatytos dar XIII a. Pastaroji laikoma viena svarbiausių bažnyčių visoje Vokietijoje, o kitoje palaidotas miesto šventuoju paskelbtas Šv. Zebaldas. Priešais Šv. Lorenco bažnyčią stovi Nasau namas (vok. Nassauer Haus), esantis seniausias karo nepaliestas Viduramžių gyvenamojo namo pavyzdys Niurnberge.

Moterų bažnyčia (vok. Frauenkirche) XIV a. vid. buvo pastatyta kaizerio Karlo IV įsakymu ir tapo pagrindine imperatoriškųjų rūmų bažnyčia.

Iškalbingu pavadinimu fontanas Schöner Brunnen, kuris išverstas reiškia „Gražusis fontanas“. Pagrindinėje Mugės aikštėje esantis fontanas esą pildo norus.

Nors lankymasis muziejuose dažnai būna nuobodus, Niurnberge yra keli, kuriuos nevalia aplenkti. Vienas tokių yra Nacionalinis germanų muziejus (vok. Germanisches Nationalmuseum), esantis didžiausiu Vokietijos kultūros muziejumi, talpinančiu daugiau kaip 1 mln. objektų. Kitas svarbus objektas yra Albrechto Diurerio muziejus. Tai fachverkinis viduramžių namas, kuriame gyveno ir kūrė garsusis niurnbergietis.

Pabaigai palikite Žaislų muziejų, kuriame objektų apžiūra nereikalauja didelio susikaupimo, o tiesiog leidžia pasimėgauti. Niurnbergas nuo Viduramžių garsėja žaislų gamyba, o šiais laikas kasmet mieste vyksta svarbiausia tarptautinė Žaislų mugė. Muziejuje jūs susipažinsite su žaislų istorija.

Lankantis Vokietijoje gruodžio mėnesį būtų nuodėmė aplenkti Niurnbergo Kalėdų mugę (vok. Christkindlesmarkt). Nors Vokietijoje kalėdinės mugės vyksta kiekviename mieste ir kaimelyje, būtent Niurnbergo mugė yra garsiausia ir didžiausia visoje šalyje, kurioje kasmet apsilanko daugiau kaip 2 mln. žmonių.

 

Kelionių idėjos