Kelioniumanija.lt

Kiekvienas Bavarijos miesto Pasau aprašymas prasideda tuo pačiu sakiniu: tai trijų upių miestas. Pasau buvo įkurtas Dunojaus, Ino ir Ilco santakoje ir šis faktas yra ne tik miesto išskirtinumas, bet ir faktorius, daręs įtaką miesto vystymuisi.

Prie pat Austrijos sienos esantis Pasau nuo senų laikų buvo itin mylimas menininkų. To įrodymas – iki šiol klestinčios dirbtuvės, galerijos bei amatininkų krautuvėlės.

 

Lankytinos vietos:

 

Miesto pilis ir muziejus

Miesto pilis ir muziejus (vok. Burg & Museum – Veste Oberhaus) priklauso vienam didžiausių pilių kompleksų Europoje. Pilis buvo pastatyta dar 13 a. Šiandieną ji reprezentuoja miestą ir jo istoriją, su kuria galima susipažinti pilyje esančiame muziejuje.

Šv. Stepono katedra

Dom St. Stephan yra pastatyta aukščiausiame Pasau taške. Po gaisro, kai iš katedros teliko pelenai, ji buvo atstatyta baroko stiliumi, kokia katedra matoma šiandieną. Katedrą garsina joje esantys didžiausi pasaulyje vargonai.

Stiklo muziejus

30 tūkst. stiklo gaminių eksponuojama Stiklo muziejuje (vok. Glasmuseum), kuriame galima išvysti įvairių epochų garsiuosius Bohemijos stiklo gaminius. Tai didžiausias Bohemijos stiklo muziejus pasaulyje.

Kitos lankytinos vietos

Neue Mitte rajonas tiks norintiems apsipirkti. Čia galima pajusti modernią miesto pusę. Maloniai nustebins pasivaikščiojimas Höllgasse gatve. Senoviniuose namuose šiandieną gyvena, kuria ir priima lankytojus daugybė menininkų.

Norint pajausti miesto dvasią derėtų stabtelėti krantinėje, kurioje turint laiko galima išsidrėbti hamakuose ar paplūdimio gultuose. Planuojantiems kelionę iš anksto derėtų pasidomėti galimybe keliauti laivu, mat iš Pasau plaukdami Dunojumi pasieksite kitus turistinius taškus, tokius kaip Viena, Bratislava ar Budapeštas.