Kelioniumanija.lt

Brandenburgo žemės sostinė Potsdamas (vok. Potsdam) – tai Prūsijos karalių ir didikų numylėtasis miestas, kuriame šie leido valią savo fantazijai įgyvendindami ne vieną ambicingą architektūros projektą. To palikimas šiandieną – tai  500 ha apimantys parkai ir 150 pastatų.

Kadaise Potsdamas buvo vienas prašmatniausių Europos miestų. Miesto spindesį įvertino ir žymūs ano meto Europos menininkai, kaip antai Volteras, kuris Potsdame sėmėsi įkvėpimo savo kūriniams.

 

Lankytinos vietos Potsdame:

 

Sansusi rūmai

Sansusi rūmų kompleksas (vok. Schloss Sanssouci), pastatyti Prūsijos karaliaus Frydricho Didžiojo valdymo laikais, laikomi Potsdamo pasididžiavimu. Baroko, Rokoko ir Klasikinio stiliaus bruožus turintį kompleksą sudaro daugybė atskirų pastatų ir didžiulė parko teritorija. Tai didžiausias UNESCO saugomas objektas Vokietijoje.

Miesto parkai 

Mieste, besididžiuojančiame itin didelia gausa parkų, vertėtų užsukti į Naująjį sodą (vok. Neuer Garten) su ten esančiais rūmais Cecilienhof, Babelsbergo (vok. Babelsberg Filmpark) bei Glinikės (vok. Glienicke) parkus.

Olandų kvartalas

Jaukiems pasivaikščiojimams puikiai tinka Olandų kvartalas (vok. Holländisches Viertel), kuriame gausu mielų gatvelių, kavinių, galerijų ir pan. Ne veltui kvartalas pavadintas olandų vardu, mat šiek tiek beprotiškos šios šalies dvasios jaučiama ir čia.

Potsdamo miesto vartai

Svečių dėmesį taip pat traukia ir Potsdame esantys net keli miesto vartai, t.y. Brandenburgo vartai (vok. Brandenburger Tor), Medžiotojų vartai (vok. Jägertor) bei Naueno vartai (vok. Nauener Tor).

Kitos lankytinos vietos 

Vertėtų susipažinti su miesto senamiesčiu, pažintį pradedant pagrindinėje Mugės aikštėje (vok. Alter Markt), kurioje rasite dėmesio vertų objektų, tokių kaip Šv. Mykolojaus bažnyčią (vok. St.Nikolauskirche), dekoratyvinį parką bei Senąją rotušę.

 

Kelionių idėjos