Kelioniumanija.lt

Kiek daugiau nei 10 tūkst. gyventojų turintis Rotenburgas prie Tauberio (vok. Rothenburg ob der Tauber) dar vienas iš daugelio Bavarijoje esančių traukos centrų.

Viso pasaulio turistai plūsta į Rotenburgą pajausti viduramžių dvasios, mat dėl išlikusios architektūros, gynybinių įtvirtinimų bei klestinčios vyno kultūros  Rotenburgas prie Tauberio išsaugojo senove alsuojančią atmosferą.

 

Lankytinos vietos Rotenburge:

 

Turgaus aikštė

Turgaus aikštė (vok. Marktplatz) buvusi centrinė miesto dalis tokia liko iki šių dienų. Aplink aikštę stovi rotušė bei bokštas su valandas mušančiu laikrodžiu.

Šv.Jokūbo bažnyčia

Viduramžiška Šv.Jokūbo bažnyčia (vok. St. Jakobskirche), kurios bokštai matomi vos įvažiavus į miestą.

Klingentor

1380-1390 m. pastatytas bokštas Klingentor, kadaise atliko ypatingą funkciją. Iš po bokštu buvusio geriamojo vandens šaltinio buvo pompuojamas vanduo ir dalinamas miesto gyventojams.

Kriminalų muziejus

Buvusiame vienuolyne įkurtame Kriminalų muziejuje (vok. Kriminalmuseum) vaizdingai pristatomos viduramžiais vykdytos žiaurios bausmės bei raganų medžioklė. Galima sužinoti ne tik istoriją, bet ir pamatyti instrumentus, tarnavusius žmonių kankinimui.

Käthe Wohlfahrt

Išskirtinė vieta Rotenburge, kurioje Kalėdos niekad nesibaigia, tai parduotuvė Käthe Wohlfahrt. Šioje kalėdinėmis prekėmis prekiaujančioje krautuvėlėje ištisus metus galima rasti šventinių atributų.

Meistertrunk festivalis 

Kasmetinė miesto tradicija – gegužės mėnesį rengiamas festivalis „Meistriškos gertuvės“ (vok. Meistertrunk). Festivalis kildinamas iš istorijos, esą vykstant Trisdešimties metų karui vienas gyventojas susilažinęs su miesto užkariautoju ir laimėjęs lažybas išgelbėjo Rotenburgą nuo sudeginimo. Jis esą išgėrė tris litrus vyno vienu mauku.