Kelioniumanija.lt

Jei daugumos Vokietijos miestų reikšmė glūdi jų istorijoje, tai Badeno-Viurtenbergo sostinė Štutgartas (vok. Stuttgart) kuria Vokietijos istoriją šiandien. Būtent šiame mieste telkiasi tokie verslo gigantai kaip BOSCH, IBM ar automobilių gamintojai PORSCHE.

Aukštas gyvenimo lygis atsispindi didelėje pramogų ir laisvalaikio praleidimo būdų pasiūloje. Tačiau Štutgartas su didelėmis ambicijomis siejamas jau seniai, būtent todėl mieste sukaupta puikių meno kolekcijų ir esti išskirtinių ir prabangių architektūros paminklų.

 

Lankytinos vietos Štutgarte:

 

Senoji pilis 

Kartu su bažnyčia Stiftskirche Senoji pilis (vok. Altes Schloss) yra seniausi miesto statiniai. Pilies ištakos siekia X a. ir yra siejama su Viurtenbergo žemės istorija, kurios istorija reprezentuojama pilyje įkurtame muziejuje.

Naujoji pilis

Naujoji pilis (vok. Neues Schloss) mena paskutinį Vėlyvojo baroko statinį, atsiradusį dabartinės Vokietijos teritorijoje. Ištaigingų rūmų statybomis buvo siekiama pralenkti Versalio rūmus. Šiandieną čia įkurta šalies Finansų ir Kultūros ministerija, o Baden-Viurtenbergo žemės vadovybė naudoja rūmus reprezentaciniais tikslais.

Hegelio namas 

Šiame name lankytojai turi galimybę prisiliesti ir iš arčiau susipažinti su vieno žymiausių Vokietijos filosofų Georgo Vilhelmo Frydricho Hėgelio gyvenimu, mat būtent šiame name jis gimė ir gyveno iki paliekant Štutgartą. Namo-muziejaus apžiūrai reikėtų skirti apie 1 val.

Mercedes-Benz muziejus

Muziejus palieka įspūdį dar neperžengus jo slenksčio, mat pirmiausia stabtelėti priverčia moderni pastato architektūra. Muziejuje pristatoma 120 metų automobilio istorija, kurią reprezentuoja 1500 eksponatų, tarp kurių ir žymusis Popiežiaus automobilis.

Porsche muziejus

Kaip ir prieš tai minėtasis, taip ir Porsche muziejus pirmiausia stebina savo išraiška. Futuristinė architektūra sukuria įspūdį, tarsi pastato viduje viskas plūduriuotų. Šioje išskirtinėje aplinkoje galima išvysti 80 transporto priemonių ir apie 200 mažesnių eksponatų.

Valstybinė Štutgarto galerija

Ši galerija (vok. Staatsgalerie Stuttgart) yra viena lankomiausių galerijų visoje šalyje, mat sukaupta kolekcija traukia meno mylėtojus iš viso pasaulio. Galerijoje galima išvysti Rembranto, Rubenso, Diurerio, Pikaso ir kt. meno pasaulio genijų darbų.

Bohnenviertel 

Pirmasis gyvenamasis rajonas Bohnenviertel už miesto sienos atsirado dar 15 a. Išvertus miesto pavadinimą jis reiškia „Pupų rajonas“. Kvartale apsigyveno neturtingi amatininkai, pirkliai, vyndariai ir t.t., kurie augindavo namuose pupas. Šiandieną renovuotame kvartale senas ištakas mena jaukios antikvarinės krautuvėlės, kavinės bei restoranai.

Kur apsipirkti Štutgarte 

Norintys apsipirkti, paspoksoti į gražius žmones ir prabangias vitrinas turėtų neaplenkti Königstraße gatvės, kurioje šalia parduotuvių ir prekybos centrų taip pat įkurta daug kavinių ir restoranų. Calwerstraße gatvėje įkurta nemažai madingų butikų, o Theodor-Heuss-Straße gatvėje visi išsiilgę pramogų ras nemažą pasirinkimą barų ir klubų.

 

Kelionių idėjos