Kelioniumanija.lt

Palyginti nedidelis Veimaras (vok. Weimar) talpina savyje didingą istoriją ir ne veltui yra tituluojamas visos šalies kultūros židiniu, mat su šiuo miestu siejamos garsiausios Vokietijos asmenybės, tokios kaip Goethe, Schilleris, Nytzsche, Herderis, Bachas ir kt., sukūrę Veimare nesunaikinimą palikimą.

Visas miestas yra paskelbtas UNESCO paveldo objektu ne tik dėl neįkainojamų architektūros paminklų, bet ir Veimare gimusių idėjų, padariusių įtaką visos Europos vystymuisi.

 

Lankytinos vietos Veimare:

 

Goethes namas

Tai yra tas objektas, kurio neaplankyti svečiuojantis Veimare būtų gėda. Iškiliausia Vokietijos visų laikų asmenybė gyveno ir kūrė Veimare 50 metų. Būtent gyvenimo Veimare laikotarpiu įvyko viena svarbiausių pažinčių literatūros pasaulyje, t.y. Goethes ir Schillerio susitikimas, kurio vaisiai – atskira meno srovė šiandieną vadinama Veimaro klasika.

Dvaro teatras

Arogantiškasis Goethe, jau anuomet laikęs save genijumi, nepraleido progos prisidėti prie istorijos kūrimo. Taip jo iniciatyva Veimare atsirado Dvaro teatras (vok. Hoftheater), šiandieną vadinamas Nacionaliniu Vokietijos teatru, kuriame yra gausus pasirinkimas tiek klasikos, tiek moderniojo meno mėgėjams.

Anos Amalijos biblioteka

Hercogienės Anos Amalijos biblioteka nuo 18 a. laikoma garsiausia biblioteka visoje Vokietijoje. Bibliotekoje įspūdį daro ne tik knygų kolekcija, bet ir garsioji Rokoko salė, pritrenkianti savo ištaigingumu.

Bauhaus muziejus 

Šis muziejus mena 1919 m. įkurtą architektūros ir meno mokyklą. Pavadinimas „Bauhaus“ taip pat reiškia Modernizmo laikotarpio architektūros ir dizaino kryptį, atsiradusią Veimare. Ji laikoma sėkmingiausia 20 a. Vokietijos kultūros eksporto preke. 300 muziejaus eksponatų pasakoja šios modernizmo srovės vystymąsi.

Veimaro rūmai

Veimaro rūmai (vok. Stadtschloss) kadaise buvo grafų ir hercogų rezidencija. Šiandieną juose eksponuojama geriausi miesto kūriniai, tokie kaip viduramžių tapytojo Diurerio darbai ir kt.

Buchenvaldo atminimo paminklas

Kaip ir visa Europa 20 a., taip ir Veimaras neišvengė pražūtingo amžiaus kirčių. Nacizmas Veimare pasireiškė vienu žiauriausių būdų, tarsi mėgindamas užgesinti liepsnojusį kultūros ir švietimo židinį. Veimare buvo įkurtas koncentracijos lageris Buchenwald, kuriame kalėjo 250 tūkst. žmonių, iš kurių net 50 tūkst. nesulaukė nacistinio rėžimo saulėlydžio. Buchenvaldo atminimo paminklas išsamiai pristato juodąją Veimaro dėmę istorijoje.