Kelioniumanija.lt

2004 m. atšventęs 1300 metų jubiliejų Viurcburgas (vok. Würzburg) laikomas vienu išskirtiniausių Bavarijos miestų. Ir neveltui, mat krašte, garsėjančiame savo alumi, Viurcburgas išsiskiria vienu geriausiu pasaulyje gaminamu vynu.

Miestas įkurtas istorinėje Frankonijoje, kuri iki XIX a. pradžios, kai Napoelonas prijungė Frankoniją prie Bavarijos, funkcionavo kaip atskira žemė su savo tradicijom, kalba ir istorija.

Ne vieną Nobelio premijos laureatą užauginęs Viurcburgas labiausiai didžiuojasi Rentgenu, kuris čia atrado žymiuosius savo spindulius.

 

Lankytinos vietos Viurcburge:

 

Viurcburgo rezidencija

Tai vienas reikškingiausių baroko architektūros paminklų šalia Versalio rūmų. Statybas baigus 18 a. vid. į ją persikėlė miesto valdovas. Rekomenduojama apsilankyti Rezidencijos viduje, mat turėsite progą išvysti didžiausią pasaulyje freską ir rokoko laikus menantį itin ištaigingą interjerą. Viurcburgiečiai didžiuojasi faktu, kad čia vyko „Trijų muškietininkų“ filmavimai su tokiomis žvaigždėmis kaip Orlando Blumas ir Mila Jovovič.

Marienberg tvirtovė 

Iškilusi aukštai ant kalno Marienbergo tvirtovė matyti vos įvažiavus į miestą. Tai buvo pirmoji miesto valdovo rezidencija. Norėdami atsiskirti nuo paprastos liaudies Viurcburgą valdę vyskupai persikėlė į kitame Maino krante pastatytą pilį, kuri valdovams tarnavo iki pat 18 a. vid. Užkopus prie pilies atsiveria nuostabi miesto panorama bei Viurcburgą juosiantys vynuogynai. Taip pat galima apsilankyti pilyje esančiame Frankonjos muziejuje.

Šv. Kiliano katedra

Šv. Kiliano katedra yra pagrindinis miesto realiginis punktas ir vienas seniausių statinių. Šv. Kilianas buvo misionierius, nešęs į šį kraštą krikščionybę. Viurcburge itin gausu bažnyčių. Taip yra todėl, kad miestą nuo jo įkūrimo valdė bažnyčios galvos. Dėl šios priežasties kitatikiai ilgą laiką čia buvo netoleruojami. Būtent Viurcburge buvo sudeginta paskutinė ragana.

Senasis Maino tiltas

Šis tiltas jungia Marienbergo tvirtovę ir Viurcburgo senamiestį. Lankantis Viurcburge būtų nuodėmė neužsukti ant tilto ir neišgerti taurės Frankonijos vyno kartu su vietiniais beisigrožint senovės architektūros ir gamtos harmonija.

Vyno rūsiai

Viurcburge yra net keletas vyno rūsių, į kuriuos organizuojamos ekskursijos. Tiesa, jos vyksta tik vokiečių kalba, todėl angliškai kalbantį gidą reikėtų užsakyti iš anksto. Viurcburge yra vienas seniausių vyno rūsių visame pasaulyje Staatlicher Hofkeller ir trys didžiausi visoje Vokietijoje.

Neumünster bazilika, priklausanti katedros ansambliui.

Rotušė, esanti vienu pirmųjų miesto statinių.