Zimbabvė

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Zimbabvės Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Hararė

Didžiausi miestai

Bulavajus, Gveru, Mutarė

Šalis garsėja

Viktorijos kriokliu

Plotas

390 580 km²

Gyventojų skaičius

12,7 mln.

Kalba

anglų

Pinigai

Zimbabvės doleris (Z$)

Informacija apie šalį

Zimbabvė įsikūrusi Pietų Afrikoje, tarp Zambezės ir Limpopo upių. Šalis ribojasi su Pietų Afrikos Respublika, Botsvana, Zambija ir Mozambiku. Ji neturi priėjimo prie jūros.

Tai yra šalis, kuri žavi nuostabiais vaizdais. Vienas iš įspūdingiausių reginių, žinoma, yra Viktorijos krioklys. Besilankant šalyje kvapą gniaužia kalnai bei laukinė gamta. Zimbabvėje yra vieni iš gražiausių pietų Afrikos parkų, kuriuose saugoma augalija ir gyvūnija.

Šalyje klimatas yra subekvatorinis, o pietuose atogrąžų. 

Zimbabvė pasaulyje garsi kavos augintoja. Kava yra vertinama, nes jos skonis švelnus, su vaisių prieskoniu. Tad lankantis šalyje yra puiki proga paragauti tikros vietinės kavos. Pirmosios plantacijos buvo įrengtos fermerių iš Pietų Afrikos Respublikos šeštajame dešimtmetyje. Pagrindiniai kavamedžių auginimo rajonai dabar yra aplink miestą Chipinge. Pupelės yra aukščiausios kokybės, nes reguliarūs krituliai ir didelis aukštis sudaro puikias sąlygas.

Valstybės sostonė yra Hararė, kuri įsikūrusi šalies šiaurės rytuose. Hararė yra administracinis, verslo, švietimo, gamybos centras. Apylinkėse plėtojama žemdirbystė ir kasamas auksas.

Zimbabvės klimatas yra subekvatorinis, o pietuose atogrąžų. Šalyje skiriami keturi sezonai. Lapkričio-kovo mėnesiais būna šilta ir drėgna, balandžio-gegužės – pereinamasis sezonas, gegužės-rugpjūčio mėnesiais – šaltasis sezonas ir rugpjūtį-spalį būna karšta bei sausa.