Ką aplankyti netoli Madrido

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 11d.

Ispanijos sostinės didingumą, jos gatvių ir rūmų puošnumą pajusti pakanka kelių dienų. Jei turite daugiau laiko – kodėl gi nepakeliauti po Madrido apylinkes, kur galima išvysti įdomius istorinius šios šalies miestus, pulsuojančius tūkstančių metų istorija. Kodėl gi nepaklaidžiojus siauromis istorinių miestelių gatvelėmis. Kodėl gi neaplankius ištaigingųjų karališkųjų rūmų ir pasakų pilis primenančių tvirtovių.

 

Avila 

Avilos miestas yra saugomas ne tik Sierra Gredos kalnų, bet ir įspūdingos viduramžių sienos. Ši siena, kuri buvo pradėta statyti 11 amžiuje, buvo skirta apsaugoti krikščionis nuo maurų. 2,5 km ilgio sieną puošia beveik 100 bokštų, o į miestą kviečia devyneri vartai. Avila nuo Madrido nutolusi už 108 km į vakarus.

 

Toledo

Toledo – tai istorinis miestas, kurio senamiestį su akmenimis grįstomis gatvelėmis tarsi karūna karūnuoja ant kalvos iškilusi pilis. Vienas žymiausių ispanų tapytojų, El Greco, šį miestą vadino savo namais. Toledo įsikūręs už 73 km į pietvakarius nuo Madrido.

 

17toledo.jpg

 

Segovija 

Segoviją garsina Alkazaro pilis, Alcasar de Segovia, kurios tvirtos sienos bei grakštūs bokšteliai žvelgia į miestą iš viršaus, nuo kalvos. 12 amžiuje gynybinę tvirtovę čia pasistatė maurai, o vėliau ispanai papuošė pilį dantytomis sienomis. Pilyje kadaise gyveno Kastilijos karalystės valdovai, o vėliau įsikūrė Karališkoji artilerijos mokykla. Dar vienas ne mažiau įspūdingas Segovijos simbolis – tai tiesiai virš Senamiesčio kylančios romėnų akveduko arkos. Segovijos akvedukas yra laikomas vienu geriausiai išsilaikusių romėnų akvedukų pasaulyje. Segovija nuo Madrido nutolusi apie 90 km į šiaurės vakarus.

 

17segovija.jpg

 

El Eskorial rūmai

Istorinė Ispanijos karalių rezidencija – tai didingi El Eskorial rūmai, esantys San Lorenco de El Eskorial miestelyje už 45 km šiaurės vakarus nuo Madrido. Didžiulis rūmų kompleksas, kurį sudaro karaliaus rūmai, vienuolynas, mokykla ir muziejus, iškilo 16 a. Šie Unesco saugomi rūmai yra vienas labiausiai lankomų objektų Ispanijoje.

 

17el-eskorial.jpg

 

La Granja rūmai

Sierra de Guadarrama kalnų papėdėje įsikūrę karališkieji La Granja rūmai. Baroko stiliaus rūmai yra dar vadininami „ispaniškuoju Versaliu“, kadangi jų interjeras yra itin prašmatnus, kupinas puošybos detalių. 18 a. rūmus supa prancūziško stiliaus parkas, kuriame trykšta 26 fontanai. La Granja įsikūrę netoli Ispanijos Segovijos miesto, apie 80 km nuo Madrido.

 

1granja-ispanija.jpg

 

Kuenka

Netoli Madrido taip pat verta aplankyti ir vieną gražiausių Ispanijos miestelių, Kuenką (isp. Cuenca), kuris įsikūręs už 160 km į rytus nuo sostinės. Virš Huekaro upės skardžio pakibę Kuenkos namai, vadinamieji casas colgadas. Tiesa, iki šių dienų jų nėra išlikę daug – vos keletas, nes didžioji dalis namų buvo nugriauti 19 a. Be autentiškų kabančiųjų namų, Kuenka žavi ir senovinėmis gatvelėmis bei viena pirmųjų gotikinių katedrų Ispanijoje.

 

17kuenka.jpg

 

Manzanares el Real pilis

Maždaug už 50 km į šiaurę nuo Madrido stūkso daili renesansinė Manzanares el Real pilis, iškilusi 15 amžiuje. Pilyje, kuri dar vadinama Mendozos pilimi, kadangi kadaise priklausė šiai šeimai, dabar eksponuojami 17 a. gobelenai ir baldai.

 

17Manzanares-el-Real.jpg

Nuotr. freeimages.com
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris Madridas-2.jpg