Viešasis transportas Amsterdame

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Nors Amsterdamas ir visa Olandija pagarsėjusi kaip dviračių mylėtojų kraštas, tačiau vykstant į Amsterdamą vis tiek teks pasinaudoti viešojo transporto paslaugomis. Tiesa, viešasis transportas Amsterdame yra puikiai išvystytas, tad didelių problemų kilti neturėtų. O ši Olandijos sostinė turi tik vieną oro uostą, priimantį keleivius iš viso pasaulio, tad problemų norint pasiekti miesto centrą kilti neturėtų.

Oro uostai ir viešasis transportas Amsterdame – kaip pasiekti miesto centrą?

Amsterdamo Schipholo oro uostas nuo miesto yra nutolęs vos keletą kilometrų. Su miesto centru jį jungia tiesioginė traukinių linija – tai greitas ir patogus būdas lengvai pasiekti Amsterdamo centrą. Šie traukiniai išvyksta iš pirmosios ir antrosios platformų, esančių pagrindinėje atvykimo salėje. Važiuojant be bilieto gresia 35 eurų dydžio bauda, todėl rekomenduojama bilietais apsirūpinti iš anksto, o tai padaryti galima ir internetu. Bilieto kaina – 9,50 eurų, o traukiniai važiuoja visą parą. Dienos metu (nuo 6 valandos ryto iki 1 valandos nakties) traukiniai kursuoja kas 10-15 minučių. Naktį traukiniai kursuoja kartą per valandą (išvyksta esant lygiai 00 minučių, pavyzdžiui, 02:00, 03:00 ir t.t.).

Nenorint klaidžioti po miestą ieškant savo nakvynės vietos galima rinktis taksi paslaugas, tačiau jos bus gerokai brangesnės. Nustatytas bendrasis kelionės tarifas yra 53 eurai, o šias paslaugas galima užsisakyti iš anksto internetu. Panašias paslaugas siūlo ir „Airport Schuttle Connexxion“ kompanija, kuri gali atvežti keleivius nuo oro uosto iki pat viešbučio durų. Žinoma, tokie pervežėjai veža daugiau nei vieną asmenį, todėl kelionė gali kiek prailgti. Tokio pervežimo kaina yra 17 eurų į vieną pusę arba 27 eurai į abi puses. Tačiau norint pasinaudoti šiomis paslaugomis būtina įsitikinti, ar nakvynės vieta turi sutartį su šia kompanija.