Viešasis transportas Barselonoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Planuojantiems apsilankyti šiame nuostabiame Ispanijos pakrantės mieste galima rinktis iš dviejų kelionės variantų. Žinoma, populiariausias ir arčiausiai miesto centro yra El Prato oro uostas, tačiau norintieji labiau pažinti rytinę Ispanijos pakrantę gali rinktis ir skrydžius į Gironos oro uostą, nutolusį nuo Barselonos maždaug 100 kilometrų. Bet kuriuo atveju, viešasis transportas Barselonoje yra pakankamai patogus, kad be problemų būtų galima pasiekti oro uostą.

Oro uostai ir viešasis transportas Barselonoje – kaip pasiekti miesto centrą?

Atvykstantiems į Barselonos El Prato oro uostą kelionė iki miesto centro neturėtų užtrukti ilgiau nei valandą. Patogiausias ir greičiausias būdas pasiekti kelionės tikslą yra metro „L9 Sud“. Metro stotelės yra tiek oro uosto viduje, tiek ir lauke, šalia traukinių stotelės, o jas nesunkiai galima rasti sekant ženklus. Barselonoje metro yra skirstomas į zonas, priklausomai nuo atstumo, o oro uostas yra 1 zonoje, todėl kelionė į vieną pusę su metro kainuos 4,5 euro. Svarbu atsižvelgti į tai, kad metro darbo dienomis kursuoja tik nuo 5 ryto iki vidurnakčio, tad turintiems skrydį anksti ryte teks ieškoti alternatyvių kelionės sprendimų. Visą parą miesto centrą galima pasiekti Aerobus kompanijos autobusais. Viena kelionė kainuos 5,9 euro, o autobusu galima lengvai pasiekti centrines stoteles, tokias kaip Katalonijos ar Ispanijos aikštės.

Atvykstant į Gironos oro uostą siūloma Barseloną pasiekti „Barcelona Bus“ kompanijos autobusu. Šie autobusai iš oro uosto į Barselonos centrą kursuoja grafiku, suderintu su Ryanair skrydžiais, todėl atvykus su pigių skrydžių avialinijomis, laukti neteks. Kelionė iš šio oro uosto pirmyn ir atgal kainuos 25 eurus, o bilietus šiai kelionei galima įsigyti pačiame oro uoste. Taip pat, Barselonos centrą galima pasiekti ir naudojantis taksi paslaugomis, tačiau ši kelionė atsieitų maždaug 120 eurų.