Viešasis transportas Madride

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Gera žinia atvykstantiems į Madridą – pagrindinis Madrido Bajaraso oro uostas yra įsikūręs pačiame mieste, todėl kelionė iki miesto centro tikrai neužtruks. Keliautojams galima pasirinkti keletą skirtingų būdų, kaip jie nori keliauti, ir, žinoma, kiek pinigų nori skirti kelionei.

Oro uostai ir viešasis transportas Madride – kaip pasiekti miesto centrą?

Atvykstant į Madrido Bajaraso oro uostą vietinės turizmo agentūros rekomenduoja rinktis specializuotos taksi pervežimų kompanijos Aerocity paslaugas. Aerocity vežėjai keleivius transportuoja patogiais septynviečiais autobusiukais, kuriais gali nuvežti nuo durų iki durų. Jei autobusiuku keliaus ne daugiau nei 3 žmonės, kelionė kainuos 23 eurus, o esant daugiau keleivių, kaina kinta vos keletu eurų. Šios kompanijos pervežimo paslaugas galima užsisakyti iš anksto internetu – tai kur kas pigiau nei naudotis įprastų miesto taksi paslaugomis, kadangi kelionė jais gali atsieiti net 65 eurus.

Norintieji sutaupyti kelionės kaštus gali rinktis kelionę į miesto centrą autobusu arba metro. Pervežimų autobusu paslaugas teikia oro uosto ekspresas („Exprés Aeropuerto“), kuris veikia 24 valandas per parą, tačiau stoja tik trijose stotelėse už oro uosto ribų. Šie autobusai kursuoja kas 15 minučių dieną, ir kas 35 minutes naktį. Kelionė autobusu į miesto centrą truks apie 40 minučių ir kainuos 5 eurus. Bilietus įsigyti galima pačiame autobuse, o stoteles galima rasti šalia šių oro uosto terminalų: T1, T2 ir T4.

Kitas patogus būdas pasiekti miesto centrą pigiai ir greitai – metro. Metro stotelės yra įsikūrusios T2 ir T4 terminaluose, o keleivius veža kasdien nuo 6 valandų ryto iki 2 valandų nakties. Metro kursuoja kas 5 minutes, o kelionė iki miesto centro trunka vos 12 minučių. Bilietėlis į vieną pusę kainuoja 5 eurus – į kainą įeina ir papildomas oro uosto mokestis. Savo viešnagės Madride pabaigoje norint panaudoti įsigytus paprastus metro bilietus pakaks įsigyti 3 eurus kainuojantį papildomą oro uosto bilietą. Viešasis transportas Madride yra išties puikiai suplanuotas, todėl neturėtų kilti jokių problemų net ir esant itin vėlyvam ar ankstyvam skrydžiui.