Viešasis transportas Prahoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugsėjo 22d.

Vieną kartą apsilankius Prahoje visą laiką norėsis grįžti atgal! Tačiau vien tai, kad Praha savo dydžiu tikrai neprilygsta didžiosioms Europos valstybių sostinėms, reiškia, kad viešasis transportas Prahoje yra ganėtinai klaidus. Todėl būtina pasidomėti iš anksto ir susiplanuoti kelionę, kad jos neaptemdytų nenumatyti nesklandumai.

Oro uostai ir viešasis transportas Prahoje – kaip pasiekti miesto centrą?

Prahoje yra vienintelis oro uostas, į kurį įvairios avialinijos skraidina turistus bei vietinius gyventus. Deja, bet oro uostas nėra sujungtas su miesto centru nei traukinių, nei metro linijomis, todėl norint pasiekti miesto centrą tenka naudotis arba viešojo susisiekimo autobusais arba specialiu oro uosto ekspresu. Norint pasiekti centrinę Prahos dalį reikėtų naudotis 119 ir 100 numeriais pažymėtais autobusais ir vėliau persėsti į metro. Tiesa, viešojo transporto autobusai nustoja kursuoti 23:40, todėl naktį patekimas į/iš oro uosto yra pakankamai sudėtingas.

Įlipus į 119 autobusą, reikėtų išlipti paskutinėje stotelėje Nadraži Veleslavin, iš kurios galima persėsti į metro A liniją. Važiuojant 100 autobusu reikėtų išlipti Zličin stotelėje, iš kurios galima persėsti į metro B liniją ir taip nesunkiai pasiekti miesto centrą. Abiems autobusams reikėtų įsigyti 30 minučių galiojantį vienkartinį bilietą, kuris kainuos 24 kronas (apie 1 eurą).

Patogiausia miestą pasiekti Airport Express autobusais, pažymėtais AE raidėmis. Šie autobusai kasdien kursuoja kas 30 minučių, o stoteles galima rasti priešais kiekvieną terminalą. Šie autobusai važiuoja kasdien nuo 05:30 iki 21:00. Bilietą įsigyti galima ir pas vairuotoją, o jo kaina siekia 60 kronų (apie 2,30 eurų).