Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Transportas Dubline. Miesto centre yra trys traukinių stotys. Autobusai važinėja labai dažnai. Nuo 2004 m. veikia dvi greitųjų traukinių linijos. Mieste yra daug taksi, bet jais važinėti yra gana brangu.

Autobusai. Kaliauti autobusais šalyje yra populiaru. Naktimis autobusai važinėja rečiau ir ne visais maršrutais. Naktiniai autobusai žymimi prie numerio parašyta N raide. Bilietų kaina priklauso nuo važiuojamo atstumo. Studentams yra taikomos nuolaidos. Yra įvairių specialių pasiūlymų, tai yra, galima pirkti bilietą skirtą keliems asmenims, arba kelioms kelionėms, arba tam tikram laikui.

Automobiliai. Reikia nepamiršti, kad Airijoje važiuojama kaire kelio puse, o vairas yra dešinėje pusėje.

Traukiniai. Geležinkelių sistema Airijoje yra sutvarkyta labai gerai, tad jais keliauti po šalį yra patogu. Perkant bilietus studentams yra taikomos nuolaidos.

Keltai. Keltais galima pasiekti žemyninę Europą ir Didžiąją Britaniją.

Bankinės operacijos ir valiuta. Bankai dirba 10-16 val., kai kurie užsidaro pietų pertraukai 12.30-13.30 val. mažesniuose miestuose bankai dirba vieną ar dvi dienas per savaitę.

Ryšiai. Pašto skyriai dirba pirmadieniais-penktadieniais 9-17.30 val., o šeštadieniais 9-13 val. šalyje yra taksofonų  veikiančių su kortelėmis arba monetomis.

Kur apsistoti. Pasirinkti kur apsistoti Airijoje tikrai yra iš ko. Nuo prabangių pilių iki kuklesniu namų. Visur svečiai priimami šiltai ir jaukiai.

Klimatas. Airijos klimatas yra švelnus, bet iškrenta daug kritulių, daugiausiai lyja vakarinėje pakrantėje. Bet žiemą sniego būna nedaug, tik aukštesniuose kalnuose pasninga daugiau. Šilčiausia ir mažiausiai lietinga teritorija yra prie Dublino ir rytinė pakrantė. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį 7°C, birželio mėnesį apie 19°C.

Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje.

90 Merrion Road, Ballsbridge, Dublin 4

IRELAND 

Tel.+353 1 6688292, +353 1 6781025

Faks.+353 1 6680004

E-paštas:amb.ie@urm.lt