Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Andora daugiausia uždirba iš turizmo, šalis garsėja puikiais slidinėjimo kurortais. Per metus Andoroje apsilanko per 10 mln. turistų.

Tik labai maža teritorijos dalis yra skirta žemės ūkiui, todėl maisto produktai daugiausiai importuojami. Savo reikmėms gyventojai užsiaugina javų ir vynuogių. Šalyje sėkmingai auginami galvijai. Šalyje gaminamas labai geros rūšies tabakas.

Andora eksportuoja avininkystės produktus ir mineralinį vandenį. Daugiausiai eksportuojama į Ispaniją ir Prancūziją, o pagrindiniai importo partneriai yra Ispanija, Prancūzija ir JAV.

Andora nėra Europos Sąjungos narė, bet joje yra įvestas euras.

Andora yra parlamentinė demokratija. Šalies valdytojai – Ispanija ir Prancūzija. Jos užtikrina šalies nepriklausomybę ir turi teisę skelbti rinkimus, referendumus bei skirti vyriausybės atstovą. Vyriausybei priklauso vykdomoji valdžia. Vyriausybei vadovauja vyriausybės vadovas arba spikeris.

Įstatymų leidžiamoji valdžia priklauso vienerių rūmų parlamentui – Generalinei Tarybai. Generalinės tarybos narius, po du atstovus, renka parapijos, o dar 14 atstovų išrenkami nuo visos valstybės.

Kiekviena iš 7 parapijų (arba grafysčių) yra valdoma Bendruomenės tarybos, kuri yra renkama ketveriems metams.