Kelioniumanija.lt

Paslaptingoje ledo karalijoje ir karščiausią vasaros dieną temperatūra nepakyla aukščiau nulio. Vienas įspūdingiausių ir ilgiausių ne tik Austrijoje, bet turbūt ir visame pasaulyje, Eisriesenwelt ledo urvas slypi į pietus nuo Zalcburgo esančiuose kalnuose, ties Verfenu.

Šis per 40 km ilgio urvas – bene ilgiausias ledo urvas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tačiau ledu padengta tik maždaug kilometro ilgio urvo atkarpa. Vanduo ir šaltis čia sukūrė meno šedevrus – ledo stalagmitus, arkas, kupolus, sustingusias kaskadas. Paslaptingoje Eisriesenwelt ledo karalijoje ir karštą vasaros dieną temperatūra nepakyla aukščiau nulio.

Eisriesenwelt ledo urvas lankytojams atviras tik šiltuoju sezonu: nuo gegužės 1 d. iki spalio pabaigos. Ekskursijas į ledo urvus lydi profesionalūs gidai. Jei rengiatės aplankyti šią ledo karaliją, nepamirškite šiltesnės aprangos – ekskursija stingdančio grožio urvuose trunka daugiau nei valandą. 

Unikalų požeminio ledyno grožį galima išvysti ir Slovakijoje – Demanovskos slėnyje esančiame Ladova urve galima taipogi išvysti ne tik akmeninių, bet ir ledinių stalaktitų, apledėjusių krioklių bei milžiniškų varveklių.

 

Informacija lankytojams (2014 m.):

  • Ledo urvai atviri kasdien nuo 9 iki 15.30 val. (tik gegužės – spalio mėn.) 
  • Įėjimas suaugusiems (pasikėlimas lyniniu keltuvu ir įėjimas į ledo urvus) – 22 EUR, vaikams – 12 EUR