Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Arbatpinigiai. Už gerą aptarnavimą restoranuose ir kavinėse paprastai paliekama apie 10% arbatpinigių. Įprasta palikti arbatpinigių ir kambarinėms, gidams.

Vanduo. Vandens iš čiaupo nepatartina gerti. Vanduo ledui ir dantų valymuisi turėtų būti virintas.

Maistas. Rekomenduojama valgyti tik gerai išvirtą/iškeptą žuvį ir mėsą, pasterizuoto pieno produktus. Būtina plauti vaisius ir daržoves.

Skiepai. Keliaujant po Braziliją skiepai nėra privalomi, tačiau rekomenduojami. Pagrindinės infekcinės ligos, nuo kurių rekomenduotina pasiskiepyti – hepatitas A, B ir D, taip pat maliarija, dengė karštinė, geltonoji karštinė.

Nakvynė. Lankantis Brazilijoje galima apsistoti tiek viešbučiuose, tiek ir nuomojantis kambarį ar butą iš privačių asmenų. Viešbučių klasifikacija panaši į naudojamą Europoje. Paprastai viešbučiai būna dideli ir dažnai – brangūs. Kita alternatyva yra rinktis vadinamuosius „pousados“, arba svečių namus. Tokie svečių namai paprastai būna užmiestyje, dažnai – senovinės fazendos, kurios tikrai paliks įspūdį.

Kempingai. Brazilijoje yra įrengta nemažai kempingų. Dauguma jų – šalia didesnių paplūdimių. Vis dėlto, daugumoje stovyklaviečių didžiausias problema yra saugumas – nerekomenduojama palikti savo daiktų be priežiūros.

Automobiliai. Automobilių kelių ilgis Brazilijoje siekia maždaug 2 mln. kilometrų, tačiau tik labai nedidelė dalis jų yra asfaltuoti. Automobiliai nuomojami asmenims, sulaukusiems 21 metų ir turintiems tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Vairuotojams leidžiamas alkoholio kiekis – 0 promilių.

Autobusai. Tai patikima, komfortabili ir palyginti nebrangi susisiekimo priemonė Brazilijoje. Tarpmiestiniai autobusai dažnai būna perpildyti, dėl to bilietais patartina pasirūpinti iš anksto.

Geležinkeliai nėra populiari transporto priemonė, geležinkelių tinklas palyginti neišvystytas. Be to, dauguma linijų yra labai senos.

Oro transportas. Kadangi šalyje atstumai yra didžiuliai, gerai išvystyti vietiniai skrydžiai, jungiantys visus Brazilijos miestus.

LR ambasada:

Rua Manoel Pereira, Guimaraes 87

Cep 04722-030-Sao Paulo SP

Brazil

Tel.: +55 11 5681 9658

Fax.: +55 11 5521 4182