Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Kalba. Lankantis Čilėje patartina turėti bent minimalių ispanų kalbos žinių, kadangi anglų kalba šneka labai nedaug žmonių.

Viza. Lietuvos piliečiams lankantis Čilėje viza nereikalinga.

Turizmas. Čilėje turizmo sektorius sparčiai plečiasi, dėl to viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų yra nemažai. Tačiau bendrai paėmus, standartiniai kambariai yra nepigūs, lyginant su tuo, ką gauni už sumokėtus pinigus.

Viešbučiai. Čilėje viešbučiai klasifikuojami 5 žvaigždučių sistema. Tačiau suteiktų žvaigždučių skaičius ne visada atitinka viešbučio kokybę.

Kempingai. Čilėje yra įrengta nemažai kempingų. Tačiau kempingai ne visada yra pati pigiausia vieta apsistoti. Kasmet leidžiamas Čilės kempingų gidas, kuriame galima rasti informacijos apie visus šalies kempingus, kainas, taip pat žemėlapius.

Oro transportas. Čilę patogiausia pasiekti lėktuvu. Dauguma turistu atvyksta į tarptautinį Santjago oro uostą. Perkant lėktuvo bilietus reikia būti itin budriems, kadangi miestų tuo pačiu pavadinimu – Santjagas – yra net keliose šalyse: Ispanijoje, Kuboje, Dominikos Respublikoje ir kt. Kadangi Čilėje atstumai yra dideli, labai dažnai patogiausias susisiekimo būdas yra vietiniai skrydžiai.

Autobusai. Keliauti tarpmiestiniais autobusais Čilėje yra patogu ir nebrangu. Vietiniai autobusai, vadinami micros, važinėja tarp miestų centrų ir priemiesčių. Tačiau šie autobusai paprastai būna sausakimši. Keliauti po Čilę naudojantis vietiniu transportu – kur kas pigiau negu Europoje ar Šiaurės Amerikoje.

Taksi automobiliai paprastai būna juodi su geltonu stogu. Reikia būti atidiems, kadangi taksistai „mėgsta“ taikyti aukštesnius tarifus užsieniečiams turistams.

Automobiliai. Daugumą turistų traukia ne Čilės miestai, o gamta. Tačiau visuomeniniu transportu sudėtinga ar net praktiškai neįmanoma pasiekti atokesnių vietovių. Šias vietoves galima pasiekti išsinuomojus automobilį. Automobilį Čilėje galima išsinuomoti esant 21 metų amžiaus. Paprastai miesto vietovėse greitis ribojamas iki 50 km/h, o užmiestyje – 100 km/h. Beje, dauguma kelių Čilėje – žvyrkeliai, tačiau labai geros kokybės.

Traukiniai. Nors anksčiau Čilėje susisiekimas traukiniais buvo labai išvystytas, dabar belikę tik trys maršrutai. Dauguma keliautojų mieliau renkasi greitesnius ir patogesnius tarpmiestinius autobusus.