Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Viešbučiai. Viešint Danijoje nemažą dalį kelionės išlaidų sudarys nakvynė, kadangi čia viešbučiai palyginti brangūs. Danijoje priskaičiuojama apie 1000 viešbučių.

Kempingai. Danijoje gerai išvystyta kempingų ir stovyklaviečių infrastruktūra, jų čia – per 500. Dauguma jų yra įsikūrę vaizdingose vietovėse, daugiausia – prie jūros ar kito vandens telkinio. Kempingams suteikiami reitingai nuo 1 iki 5 žvaigždučių. Dauguma kempingų atidaryti tik vasarą, sezono metu. Tačiau kai kurie jų veikia ir ištisus metus, tačiau vykstant į tokį kempingą reiktų vietą rezervuoti iš anksto. www.danskecampingpladser.dk; www.dk-camp.dk

Sodybos. Danijoje siūloma nuomotis sodybas – tačiau jos nėra pigios. Paprastai sodybos su 2-3 miegamaisiais savaitės nuoma kainuoja apie 3300 Danijos kronų.

Keliai. Danijos keliai – geros kokybės, visuomeninis transportas (traukiniai bei autobusai) važinėja itin griežtai laikydamiesi tvarkaraščio. Tik trijų Europos valstybių – Danijos, Lietuvos ir Albanijos – sostinėse nėra tramvajų linijų.

Geležinkeliai. Geležinkelių sistema šalyje puikiai išplėtota, traukiniai – patogūs ir tvarkingi. Pagrindinė geležinkelių transporto kompanija – Danske Statsbaner (DSB).

Oro transportas. Pagrindinis šalies oro uostas – Kopenhagos Kastrup oro uostas, esantis apie 8 km nuo sostinės centro. Į Daniją taip pat patogu atvykti keltu. Keltai kursuoja ir tarp Danijos salų.

Dviračiai. Dėl lygaus reljefo Danijoje itin populiari transporto priemonė – dviratis.

Ambasada. LR Ambasada Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikai

Bernstorffsvej 214

DK-2920 Charlottelund

Copenhagen

DENMARK

Tel.: +45 39 636 207 

Fax.:+45 39 636 532

E-mail:amb.dk urm.lt

http://dk.urm.lt/

Žodynėlis.

Ačiū – Tak

Labas – Hej

Viso gero – Farvel

Viso – hej hej

Atsiprašau – Undskyld

Ar gali man padėti? – Kan du hjælpe mig?

Ledai – Is

Vanduo – vand

Bilietas – Billet