Kelioniumanija.lt

Didysis kanalas (Canal Grande) – didžiausias Venecijos kanalas, vingiuojantis apie 4 km per visą miestą. Ties šiuo kanalu kadaise kūrėsi įtakingiausios ir turtingiausios venecijiečių šeimos. Ir iki šių dienų, pagrindinis miesto gyvenimas vyksta aplink šį pulsuojančia miesto arterija tapusį kanalą.

Apžiūrėti prabangius, neretai auksu ir įmantriomis detalėmis išpuoštus, namus patogu įsėdus į vandens autobusą vaporetto. Nors daugelis namų jau neteko buvusios didybės, o spalvos išbluko, tačiau plaukiant Didžiuoju kanalu galima padaryti puikių nuotraukų ir stebėti kanale verdantį gyvenimą.

Ties Didžiuoju kanalu iš viso stūkso apie 170 namų – dauguma jų statyti 13-18 amžiuje. Tai gotikos, renesanso, baroko ir kitų stilių pirklių namai ir prabangūs rūmai, primenantys apie Venecijos klestėjimo laikus. 

Didžiojo kanalo plotis svyruoja nuo 30 iki 60 metrų. Vidutinis gylis siekia apie 5 metrus. Vienintelis tiltas, jungęs kanalo krantus iki pat 19 amžiaus, buvo Rialto tiltas. Tačiau dabar įrengti dar trys tiltai.

Vietiniai gyventojai į kitą kanalo pusę paprastai keliasi traghetto – tai į gondolą panašus nedidelis keltas. 

Vienas įdomiausių renginių, vykstantis Didžiajame kanale kasmet pirmąjį rugsėjo sekmadienį – tai daugybę smalsuolių žiūrovų pritraukianti Istorinė regata (Regata storica).

 

Kelionių idėjos