Kelioniumanija.lt

Gardos ežeras (Lago di Garda), dar vadinamas Benako ežerus – tai didžiausias Italijos ežeras, telkšantis šalies šiaurėje. Ežeras yra itin mėgstamas poilsiautojų, aplink jį įsikūrę daug jaukių miestelių ir prabangių vilų. Taip pat visai netoli ežero įsikūrę ir keletas didesnių istorinių miestų – tai Verona, Breša ir Mantuja

Ežero pakrantėse klimatas itin švelnus, kadangi Alpės užstoja nuo šiaurinių vėjų. Ežero pakrantėje auginamos vynuogės, alyvuogės, citrinmedžiai.

Šiaurinė ežero pakrantė kalnuota ir labai vaizdinga. Ežere yra nemažai salų, iš kurių didesnės yra penkios. Gardos ežere populiarus buriavimas, aplink ežerą nutiesti dviračių takai. 

 

Lankytinos vietos:

Sirmionė 

Gardos ežeros pietuose esančiame Sirmionės pusiasalyje galima aplankyti viduramžių pilį (13 a.), taip pat čia įsikūręs dailus viduramžių miestukas. Be to, Sirmionės pusiasalio gale yra 2000 metų senumo romėnų poeto Catullo vilos griuvėsiai. Daugiau apie Sirmionę

Gardalendas

Ties Gardos ežeru, Castelnuovo del Garda miestelyje yra įsikūręs didžiausias Italijoje atrakcionų parkas, Gardalendas, viliojantis adrenalino mėgėjus savo įspūdingais linksmaisiais kalneliais ir kitais kvapą gniaužiančiais atrakcionais. Miestelyje taip pat galima aplankyti Jūrų muziejų-akvariumą. Daugiau apie Gardalendą

Limone sul Garda

Tai vienas populiariausių miestelių ties Gardos ežeru. Miestelis įsikūręs itin vaizdingoje vietoje – iš vienos pusės jį supa kalnai, o iš kitos raibuliuoja melsvi Gardos ežero vandenys. Kadaise šio nedidelio miestelio gyventojai gyveno iš žvejybos ir alyvuogių auginimo, tačiau dabar vaizdinga vietovė vilioja turistus. 

Peschiera del Garda

Tai senovinis miestelis, kurio pasididžiavimas yra Mincio upės saloje stūksantis fortas.

Desenzano del Garda

Šis miestelis, įsikūręs pietvakariniame Gardos ežero krante, yra vienas didžiausių ties ežeru įsikūrusių miestelių. Miestelis buvo svarbus jau romėnų laikais, visų pirma dėl to, jog pro jį ėjo svarbus kelias Via Emilia, jungęs Veroną ir Brešą.  

Riva del Garda

Dar vienas vaizdingoje vietoje įsikūręs miestelis – tai Riva del Garda, vienas svarbiausių ežero pakrantės miestelių šiaurinėje Gardos pakrantėje. Miestelį mėgsta buriavimo sporto entuziastai. 

Ponti sul Mincio

Į pietus nuo Gardos ežero verta aplankyti vaizdingą Ponti sul Mincio viduramžių miestelį, kuris įsitaisęs įspūdingos pilies papėdėje. Per miestelį teka Mincio upė.