Virtuvė

Kelioniumanija.lt

Japonijoje naudojami beveik tie patys produktai, kaip ir kitose Tolimųjų Rytų šalyse.

Japonijos virtuvė išsiskiria tuo, kad joje naudojama mažai mėsos, tačiau valgoma labai daug jūros produktų. Jūros gėrybės bei įvairios žuvys maistui ruošiamos labai įvairiai. Be to mėgiamos įvairios jūržolės, kurios vartojamos kaip prieskoniai arba daržovės.

Prie įvairių patiekalų valgoma daug ryžių, kurie gali būti virti paprastai arba dažnai paskaninant įvairiais priedais. Japonijoje yra paplitęs greitas maistas iš ryžių, patiekiamas su mėsa, žuvimi ar daržovėmis. Iš ryžių taip pat gaminamas populiarus patiekalas – trikampės formos virtų ryžių kukuliai su mėsos arba žuvies įdaru. Šalyje yra labai mėgiami įvairūs makaronai, kurie gali būta gaminami ir iš ryžių miltų.

Šalyje naudojami saldoki prieskoniai, labai mažai vartojama aštraus skonio pagardų. Yra siekiama išryškinti tikrąjį produkto skonį, tad prieskonių vartojama nedaug. Mėgstama maistą skaninti valgant, jį mirkant į padažą.

Japonijoje maistas yra gaminamas labai įvairiais būdais. Kartais maistas yra verdamas riebaluose, dažniausiai prieš tai apvoliojus maisto gabaliukus miltuose, tešloje ar krakmole. Susmulkinti maisto produktai  paprastai kepami tiesiogiai ant ugnies arba keptuvėje. Patiekalai taip pat verdami, dažnai – žuvies sultinyje, pagardintame sojų padažu.

Šalyje yra mėgiamas neparuoštas maistas, t.y. patiekiami pusgaminiai ir svečiai gaminasi patys. Yra patiekiamas verdantis sultinys, į kurį žmonės merkia norimus produktus ir valgo mirkydami į įvairius padažus.

Japoniški saldumynai tradiciškai gaminami iš ryžių ir raudonųjų pupelių. Taip pat mėgiami saldumynai, pagaminti iš spalvinto cukraus.

Pagrindinis gėrimas Japonijoje yra arbata. Šalyje yra labai reikšminga gilias tradicijas turinti arbatos gėrimo ceremonija. Populiariausias alkoholinis gėrimas yra sakė.

Pagrindinės sakės rūšys:

  • Čunmai-šu yra be alkoholio, pagaminta tik iš ryžių,
  • Hondžo-šu yra su trupučiu distiliuoto alkoholio,
  • Džinčo-šu yra iš smulkiai maltų ryžių, gali būti su alkoholiu arba be jo,
  • Daidžinčo-šu yra iš ypatingai smulkiai maltų ryžių, gali būti su alkoholiu arba be jo.