Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Arbatpinigiai. Paprastai restoranuose, kavinėse padavėjai tikisi 10-15% arbatpinigių nuo mokėtinos sumos. Padavėjai praktiškai uždirba tik iš arbatpinigių, dėl to visiškai nepalikti arbatpinigių yra laikoma kone įžeidimu. Viešbučiuose, taksi taipogi būtina palikti arbatpinigių.

Automobilių transportas. Kelių tinklas JAV yra puikiai išvystytas ir, nors atstumai yra didžiuliai, keliauti automobiliu yra patogu. Žinoma, miestuose kelionė automobiliu gali pasirodyti nebe tokia patraukli. Kelių sistema milijoniniuose miestuose itin sudėtinga.

Autobusai. Pagrindinis tolimųjų reisų operatorius – Greyhound (www.greyhound.com).

Geležinkelių transportas. Kelionė traukiniu galbūt nėra pati greičiausia susisiekimo priemonė, tačiau turinti savų privalumų (www.amtrak.com).

Oro transportas. Skrendant į JAV, visų pirma reikia pasirinkti, į kurį oro uostą atvyksite, kuris iš daugelio oro uostų yra arčiausiai jūsų kelionės tikslo. Didžiausias JAV oro uostas yra Čikagoje. Vidiniai skrydžiai yra labai populiarūs, kadangi atstumai tarp pagrindinių šalies miestų yra dideli.

Transportas Niujorke. Niujorko transporto sistema yra sudėtinga. Viešasis transportas Niujorke yra labai gerai išvystytas ir yra dominuojantis keliavimo būdas mieste. Daugiau nei pusė niujorkiečių neturi automobilių – tuo tarpu likusioje šalies dalyje apie 90% gyventojų į darbą kasdien važiuoja automobiliais. Niujorko metro yra viena didžiausių pasaulyje, bėgių ilgis viršija 1000 km.