Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Automobilių transportas. Eismas Jungtinėje Karalystėje vyksta kairiąją kelio puse, kas sukelia nepatogumų daugeliui užsienio turistų, norinčių atvykti automobiliu ar jį išsinuomoti šalyje. Tačiau tai ne vieninteliai sunkumai, su kuriais susidursite – Londonas ir jo priemiesčiai ne tik piko valandomis garsėja didžiuliais kamščiais, be to, automobilių parkavimo sąlygos itin sudėtingos.

Geležinkelių transportas. Geležinkelių linijos nutiestos visoje Britanijoje.

Oro transportas. Britanijoje yra maždaug 130 oro uostų, iš kurių didžiausias – Londono Hitrou (Heathrow) oro uostas. Kiti dideli tarptautiniai oro uostai – Londono Gatwick, Londono Stansted, Mančesterio, Birmigemo, Glazgo, Edinburgo. Šalyje vykdomi vietiniai skrydžiai, tačiau jie nėra itin populiarūs, kadangi šalies teritorija nėra labai didelė.

Susisiekimas Londone. Keliaujant Londone pravartu įsigyti turisto kortelę, kurią galima įsigyti dienai ar kelioms dienoms. Londonas yra suskirstytas į 6 metro zonas ir 2 autobusų zonas, dėl to, įsigyjant bilietus svarbu atsižvelgti, kokiose zonose planuojate keliauti – nuo to priklausys bilieto kaina. Londono metro yra vienas didžiausių pasaulyje. Londone tradiciškai taksi automobiliai yra juodi.

Pagalbos telefonas. Nelaimės atveju skambinkite telefonu 999 – juo galima išsikviesti policiją, ugniagesius ar greitąją pagalbą.

Valiuta. Jungtinės Karalystės valiuta – svaras sterlingų, kurį sudaro 100 pensų. Kai kur Anglijoje ir Velse galima atsiskaityti ir škotiškais pinigais.

LR ambasada Jungtinėje Karalystėje.

84 Gloucester Place, W1U6AU London, United Kingdom

Tel.:  +44 (0) 207 486 6401;

Fax.: +44 (0) 207 486 6403;