Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Parduotuvių darbo laikas. Parduotuvės dirba nuo 10 iki 22 val. Mažos parduotuvės nedirba penktadieniais iki pietų ir būna uždaromos pietų pertraukai nuo 13 iki 17 val.

Elektra. Kištukai yra trišakiai. Elektros įtampa yra 220 V.

Paplūdimiai. Viešieji paplūdimiai yra mokami. Kartą per savaitę į viešuosius paplūdimius įleidžiamos tik moterys. Paplūdimiuose draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus bei degintis be maudymosi kostiumų ar jų viršutinės dalies.

Arbatpinigiai. Kai kur arbatpinigiai būna įskaičiuoti į kainą. Rekomenduojama palikti arbatpinigių apie 10% nuo sąskaitos sumos.

 

Geriamasis vanduo. Vandens iš krano gerto nerekomenduojama. Patariama geriamąjį vandenį pirkti.

Apranga. Tai yra musulmoniškas kraštas, tad reikia gerbti islamo papročius. Nereikėtų vilkėti provokuojančios aprangos. Moterims nereikėtų rengtis trumpų, aptemptų ar labai atvirų drabužių.

 

Fotografavimas ir filmavimas. Negalima fotografuoti ar filmuoti karinių objektų, oro uostų, bankų ir kitų valstybinės paskirties objektų. Negalima net kalbinti arabių moterų.

 

Viza. Norint patekti į Jungtinius Arabų Emyratus reikia turėti vizą. Pagal migracijos tarnybos reikalavimus mergina ar moteris iki 35 metų, kuri keliauja viena, patenka į padidintos rizikos grupę. Vizos išdavimas gali užtrukti ilgiau ir gali būti paprašyta kelionių agentūroje palikti 1500 JAV dolerių dydžio užstatą.

Įvežami produktai. Į Šardžos emyratą draudžiama įvežti alkoholinius gėrimus.

Taksi. Tai yra patogiausia ir paprasčiausia keliavimo priemonė. Taksi yra baltos ar smėlio spalvos. Kainos yra labai skirtingos. Jos priklauso nuo taksi kompanijos, atstumo, paros laiko ir savaitės dienos.

Automobilių nuoma. Automobilių nuoma yra nebrangi. Nuomuotis galima nuo 21 metų, turint vairuotojo pažymėjimą ir vairavimo stažą ne mažesnis kaip vieneri metai.

Automobiliai. Miestuose leistinas greitis yra 100km/val, užmiestyje 150 km/val. Didžiausiais eismo pažeidimais yra laikomas greičio viršijimas, neprisegtas saugos diržas ir neapmokėtas stovėjimas.

Dubajaus vandens taksi. Laiveliais galima greitais pasiekti kitą įlankos krantą. Laiveliai yra nedideli, net ir šiandien konstruojami senuoju būdu.

Autobusai. Tvarkaraščiai iškabinti autobusų stotyse ir stotelėse. Tai yra gana patogus ir pigus keliavimo būdas.

 

Lietuvos Respublikos ambasada Egipto arabų Respublikoje, Jordanijos Hašimitų Karalystei, Sirijos Arabų.

47 Ahmed Heshmat Street

Zamalek

Cairo

ARAB REPUBLIC OF EGYPT

Tel.:+20 2 27364329 +20 2 27364329

Tel/Fax:+20 2 27364326 +20 2 27364326

E-mail:amb.eg urm.lt