Virtuvė

Kelioniumanija.lt

Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra populiari jautiena, ožkiena, veršiena, paukštiena, gaminami žuvies bei jūros gėrybių patiekalai. Labai mažai čia valgoma kiaulienos, nes dauguma gyventojų yra musulmonai.

Mėgiami patiekalai iš avienos yra kepsnys, kuris gali būti kepamas kartu su ryžiais arba patiekiamas su ryžiais. Populiari ant anglių kepta marinuota aviena ar jautiena. Gaminami kepsniai iš maltos mėsos. Būna tešlos paplotėliai įdaryti aviena ir prieskoniais.

Dažniausiai pajūrio miestuose yra daug restoranų, kurie vaišina žuvies ir jūrų gėrybių patiekalais.

Šalyje yra mėgiamos salotos bei užkandžiai. Salotų yra labai įvairių: petražolių, mėtų ir smulkintų kviečių, gaminamas padažas iš baklažanų ir sezamų sėklų aliejaus. Ruošiama žirnių tyrė su prieskoniais ir sezamų sėklų aliejumi, valgoma kvietinė ar kukurūzų košė. Jungtiniuose Arabų Emyratuose gaminamas troškinys iš pupelių ir lęšių bei balandėliai su vynuogių lapais.

Desertams gaminamas pudingas iš pieno su razinomis ir riešutais, sūrio pyragai, pieno kremai, kepami įvairūs kepiniai iš sluoksniuotos tešlos su skirtingu įdaru.

Kava ruošiama tradiciniuose kavinukuose ir geriama iš nedidelių puodelių. Šalyje yra mėgiamas įvairių rūšių kavos mišinys su kardamonu.

Alkoholinius gėrimus yra draudžiama gerti viešose vietose. Be to viešose vietose negalima pasirodyti išgėrusiam. Taip pat negalima juos pervežti iš vieno emyrato į kitą.